ZPF: II. Kongres Płatności i Otwartych Finansów – 10 kwietnia 2025

Kongres Płatności i Otwartych Finansów to wydarzenie, które pojawiło się kalendarzu ZPF w 2024 roku i stanowi przestrzeń do dyskusji na temat szans, ale także wyzwań, przed którymi stoi rynek usług płatniczych w Polsce.
Udział w Kongresie to doskonała okazja m.in. dla kadry zarządzającej i menedżerów z instytucji finansowych do tego, by zdobyć nowe informacje i wymienić się doświadczeniami.
Tegoroczną edycję otworzy wystąpienie Pakiet PSD3, PSR, FIDA i Digital Euro – stan obecny i koordynacja prac legislacyjnych polskiej prezydencji, które wygłosi Bartosz Drej, zastępca dyrektora w Departamencie Rozwoju Rynku Finansowego, Ministerstwo Finansów.
Czytaj także: Prezes ZPF o zmianach na rynku finansowym w Polsce w 2025 roku
Program II. Kongres Płatności i Otwartych Finansów
W programie Kongresu również:
- Ustawa o dostępności na rynku płatności – aktualny status i rekomendacje dla podmiotów – wystąpienie przedstawiciela Rzecznika Finansowego
- Regulacyjne quo vadis rynku płatności – przegląd zmian w otoczeniu prawnym sektora – panel dyskusyjny z wystąpieniem wprowadzającym przedstawicielki Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego
- Kredyt w płatnościach czy płatność w kredycie – transformacja rynku kredytowego
- Świat nowoczesnych usług finansowych – budowanie relacji pomiędzy podmiotami sektora płatności
Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem Kongresu: https://zpf.pl/kongres-platnosci-i-otwartych-finansow/
Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce to organizacja pracodawców w branży finansowej.
W skład ZPF wchodzi obecnie ponad 100 podmiotów reprezentujących najważniejsze sektory rynku. To m.in. banki, ubezpieczyciele, instytucje pożyczkowe, biura informacji gospodarczej, pośrednicy finansowi, podmioty zarządzające wierzytelnościami, organizatorzy crowdfundingu udziałowego.
Od ponad 25 lat ZPF działa na rzecz rozwoju rynku finansowego w Polsce i podnoszenia standardów etycznych w branży. ZPF występuje aktywnie jako partner społeczny w polskich i unijnych procesach legislacyjnych. ZPF należy do Rady Rozwoju Rynku Finansowego, powołanej przez Ministra Finansów Rzeczypospolitej Polskiej, a także reprezentuje polskie instytucje finansowe w UE.
ZPF ma w swoim dorobku badawczym kilkaset raportów branżowych. Organizuje kongresy, szkolenia
i wiele innych projektów dla przedstawicieli branży finansowej.
Prezesem ZPF jest Marcin Czugan, radca prawny. W latach 2015-2017 przewodniczył Komitetowi Prawno-Politycznemu EUROFINAS (European Federation of Finance House Associations) w Brukseli, największej organizacji zrzeszającej kredytodawców kredytu konsumenckiego w Europie. Obecnie wchodzi również w skład jej zarządu.