Zmiany w zarządzie Pramerica Życie

Zmiany w zarządzie Pramerica Życie
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada Nadzorcza Pramerica Życie TUiR SA powołała w skład zarządu Borysa Kowalskiego, który odpowiedzialny będzie za Pion Finansowo - Aktuarialny spółki. Zmiany formalnie zatwierdzone są przez Komisję Nadzoru Finansowego z dniem 16 stycznia 2018 roku.

#BorysKowalski posiada międzynarodowe doświadczenie ubezpieczeniowe i aktuarialne #PramericaŻycie

Borys Kowalski związany jest z Pramerica Życie od czerwca 1999 roku. Jako dyrektor Działu Aktuariatu i Główny
Aktuariusz odpowiadał za funkcję aktuarialną w spółce, a od stycznia 2017 roku nadzorował również Pion Finansowy towarzystwa. Borys Kowalski posiada międzynarodowe doświadczenie ubezpieczeniowe i aktuarialne. Przed dołączeniem do Pramerica Życie, przez 7 lat pracował w Manulife Financial (The Manufacturers Life Insurance Company) w Toronto w Kanadzie oraz w F&G Life (Fidelity and Guaranty Life Insurance Company) w Baltimore, USA.

Nowy członek zarządu Pramerica Życie jest absolwentem (Master of Science) University of Toronto, Department of Statistics.Studiował także na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Jest licencjonowanym aktuariuszem oraz członkiem rzeczywistym Polskiego Stowarzyszenia Aktuariuszy. W 2017 roku Borys Kowalski został wyróżniony Odznaką Za Zasługi Dla Ubezpieczeń przyznawaną przez Polską Izbę Ubezpieczeń. Wraz z nową funkcją Członka Zarządu, Borys Kowalski odpowiadał będzie za Pion Finansowo – Aktuarialny.

 – Nominacja Borysa Kowalskiego na członka zarządu jest wyrazem uznania dla jego ogromnej wiedzy i wieloletniego zaangażowania w kształtowanie wartościowej oferty produktowej oraz rozwój spółki. Ogromnie się cieszę, że szeregi Zarządu zasili Borys, którego cenne doświadczenie będzie niezwykle pomocne w budowaniu stabilnej i silnej firmy, odpowiadającej na dynamicznie zmieniające się potrzeby klientów – komentuje Aneta Podyma-Milczarek, prezes Pramerica Życie.

PZ