Zmiany w Programie Polska Bezgotówkowa od 1 maja ’24

Zmiany w Programie Polska Bezgotówkowa od 1 maja ’24
Fot. stock.adobe.com / Peeradontax
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Od 1 maja 2024 roku Fundacja Polska Bezgotówkowa (FPB) wprowadza dwie ważne zmiany do Zasad Operacyjnych, poinformowała Fundacja.

W Programie Polska Bezgotówkowa FPB wprowadza następujące zmiany od 1 maja 2024 roku:

  • rozszerza definicję akceptanta sektorowego, obejmując nią instytucje zależne od samorządów i od administracji centralnej, czyli m.in. zakłady budżetowe, instytucje kultury, sportu i sztuki;
  • do umów standardowych zawieranych od 1 maja 2024 dodaje drugie urządzenie płatnicze (terminal w telefonie) ‑ to opcja dla firm, które świadczą usługi i dostarczają towary do klienta.

Czytaj także: „Przedsiębiorco, Ty też daj wybór swoim klientom”- kampania Fundacji Polska Bezgotówkowa

Wsparcie płatności bezgotówkowych w transporcie publicznym

Od kwietnia (2024) trwa także projekt, którego celem jest wsparcie rozwoju płatności kartami w transporcie publicznym w małych miejscowościach (do 30 pojazdów komunikacji publicznej lub miejscowość do 100 tys. mieszkańców).

FPB dofinansowuje kompleksowe rozwiązania obejmujące system zarządzający, urządzenia do sprzedaży biletów, urządzenia do kontroli zakupionych biletów. Wszystko oparte na kartach płatniczych.

Fundacja chce w ten sposób rozszerzyć zasięg Programu Polska Bezgotówkowa o kolejne obszary oraz branże i tym samym dać konsumentom wybór sposobu płatności.

Czytaj także: Ponad 2/3 transakcji w sklepach i punktach usługowych to płatności bezgotówkowe

Źródło: Fundacja Polska Bezgotówkowa / FPB