Zmiany kadrowe w strukturach Bibby Financial Services

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bibby.financial.services.01.400x115Nowym dyrektorem generalnym i prezesem zarządu spółki faktoringowej Bibby Financial Services został Jerzy Dąbrowski. Dotychczasowy jej szef, Krzysztof Kuniewicz, awansował i pełni teraz funkcję dyrektora operacyjnego na region europejski (Head of Operations - Europe).

– Bibby Financial Services wyróżnia się na rynku ofertą rozwiązań faktoringowych dla małych i średnich przedsiębiorstw, a także dla firm startujących, będących w fazie rozwoju lub posiadających ciekawe kontrakty. To między innymi ten charakterystyczny rys spowodował, że jestem z nimi – opowiada Jerzy Dąbrowski, związany wcześniej z Bankiem Millennium, w którym zarządzał Departamentem Faktoringu i Finansowania Handlu – Bibby potrafi dostrzec i wycenić te atuty firmy, które dla innych mogą być zupełnie bez znaczenia – dodaje – Dlatego staje się partnerem wielu małych i średnich przedsiębiorstw, którym towarzyszy w rozwoju przez wiele lat.

W zarządzie Bibby Financial Services Polska Sp. z o.o. zasiadają obecnie: Jerzy Dąbrowski (powołany z dniem 1 lipca 2015 na stanowisko prezesa zarządu), Krzysztof Kuniewicz, Graham Byrne i Chris Parle.

Jerzy Dąbrowski to doświadczony specjalista w zakresie faktoringu i finansowania handlu. Z rynkiem faktoringowym związany jest od 2002 roku, ostatnio pracował jako starszy dyrektor zarządzający Departamentem Faktoringu i Finansowania Handlu w Banku Millennium. Wcześniej zajmował stanowiska menadżerskie w Pekao Faktoring (Grupa Unicredit) i Banku Raiffeisen. W marcu br. Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Związku Faktorów powołało Jerzego Dąbrowskiego na stanowisko wiceprzewodniczącego Komitetu Wykonawczego Związku, w pracach którego od lat bierze aktywny udział. Absolwent Instytutu Ekonomii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w którym przez 4 lata był również pracownikiem naukowym w Katedrze Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych.

Krzysztof Kuniewicz, dotychczasowy dyrektor generalny, który współtworzył polski oddział Bibby Financial Services, awansował w strukturach Grupy i od 1 lipca br. pełni funkcję dyrektora operacyjnego na region europejski (Head of Operations – Europe). Do jego obowiązków należy m.in. monitorowanie jakości obsługi klientów, nadzorowanie projektów rozwoju w regionie oraz wdrożeń IT. Krzysztof Kuniewicz został także powołany do zarządu Bibby Financial Services Polska na kolejną kadencję.

Bibby Financial Services ma również nowego szefa na cały region europejski, czyli osiem rynków z wyłączeniem Wielkiej Brytanii (która jest dla spółki rynkiem macierzystym). Nowym CEO został Steven Box, który przeszedł do Bibby Financial Services z globalnego banku HSBC, gdzie pracował przez 35 lat, z czego 20 w obszarze finansowania należności. Ostatnio na stanowisku Global Head of Receivables Finance (od listopada 2014), a wcześniej przez trzy lata nadzorował 20 rynków jako European Head of Trade, Receivables and Equipment Finance.

Cieszę się, że dołączam do Bibby Financial Services i będę odpowiadał za działalność w regionie, który zmienia się w tak radykalny sposób. Europa jako całość, oraz poszczególne rynki, na których działa Bibby Financial Services, stoją przed wieloma wyzwaniami, ponieważ małe i średnie przedsiębiorstwa wciąż walczą o finansowanie – powiedział Steven Box.

Źródło: www.bibbyfinancialservices.pl