Zmiana na stanowisku President w Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

konica.minolta.01.400x232Ikuo (Indy) Nakagawa przejął funkcję President w Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH. Zastąpi Kena Osugę, który kierował europejskim zarządem firmy przez ostatnie trzy lata. Osuga obejmie stanowisko Chief Financial Officer w siedzibie głównej Konica Minolta, Konica Minolta Inc., w Tokio w Japonii. Będzie odpowiedzialny za działania finansowe wszystkich spółek należących do Konica Minolta Group.

Ikuo (Indy) Nakagawa rozpoczął karierę w 1982 r. w Minolta Company Limited w Osace w Japonii. Z firmą związany jest związany od ponad 30 lat. W ciągu trzech dekad realizował swoje obowiązki w działach sprzedaży i marketingu, planowania działań finansowych i strategicznych oraz jako członek kierownictwa wyższego szczebla w USA i Azji. W ostatnim czasie pełnił obowiązki President of Konica Minolta Business Solutions China.

– Ostatnia dekada była dla Konica Minolta Business Solutions Europe okresem dużych zmian, innowacji i rozwoju. Jestem pewien, że dzięki Ikuo (Indy) Nakagawa utrzymamy ten kurs – powiedział Ken Osuga.

W 2013 roku Konica Minolta była numerem jeden na europejskim rynku druku biurowego w segmencie kolorowym (A3 + A4) (20,5%, InfoSource) a od  lat  utrzymuje pozycję lidera na  rynku średnionakładowego druku produkcyjnego (41,3% w 2013 r., InfoSource). Konica Minolta angażuje się w tworzenie rozwiązań dedykowanych rozwojowi branży druku produkcyjnego.

Źródło: Fischer&Zubek PR Partners