Zmarł Jan Wojtczak

Zmarł Jan Wojtczak
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Nie żyje Jan Wojtczak, wieloletni prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Raszkowie, współzałożyciel Związku Banków Polskich, były wieloletni przewodniczący Sekcji Banków Spółdzielczych ZBP, członek rady nadzorczej SGB-Banku S.A.

Aktywnie uczestniczył w pracach dotyczących funkcjonowania oraz restrukturyzacji banków spółdzielczych. Ukończył Wydział Finansów i Bankowości Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, studia podyplomowe w Wyższej Szkole Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim w zakresie wyceny nieruchomości, Polsko Amerykański Instytut Przedsiębiorczości przy Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i Międzynarodową Szkołę Zarządzania w Warszawie.

Z bankowością spółdzielczą związał się w 1964 r. W Banku Spółdzielczym w Raszkowie pełnił kolejno funkcje: kierownika SOP, dyrektora i członka zarządu, od roku 1990 był prezesem zarządu. Odbył staże zawodowe m.in. w Credit Mutuel (Francja) oraz w Rabobanku (Holandia).

Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w kościele w Radłowie 24 lutego br. o godzinie 11.00, po czym nastąpi odprowadzenie na Cmentarz Parafialny w Pogrzybowie.

(ala)