Zimowe rady Mondial Assistance

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

mondial.assistance.250xJak wynika z danych Mondial Assistance, najtrudniejsze dla kierowców miesiące są na początku roku.

„W styczniu 2013 mieliśmy 26 proc. więcej wezwań od kierowców niż w październiku 2012. Najczęstsze kłopoty to nieodpalający samochód, pojazd zablokowany w dużym śniegu, zamarzające paliwo” – mówi Tomasz Brożyna, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance. Co ciekawe z analiz wynika także, że najwięcej interwencji jest w poniedziałki – o 17 proc. więcej niż we wtorki.

Mondial Assistance radzi, jak dobrze przygotować się do zimy. Należy zawczasu zmienić opony na zimowe – powinny być montowane, kiedy temperatura w ciągu dnia spada poniżej 7 st. C.

Nie należy bagatelizować zużycia tarcz i klocków hamulcowych. Dobrze jest również monitorować stan akumulatora – sprawdzając poprawność ładowania, poziom elektrolitu i stan zacisków. Problemem może się okazać także jakość wycieraczek. Ponadto trzeba  pamiętać o odpowiednim płynie do spryskiwaczy.

Mondial Assistance sugeruje także, aby pamiętać o smarowaniu uszczelek wazeliną, noszeniu rozmrażacza do zamków przy sobie, niezaciąganiu hamulca ręcznego.

Dokonanie nawet bardzo gruntownego przeglądu może nie uchronić przed nieprzyjemną przygodą – wtedy z pomocą przyjdzie assistance. „Jeśli ubezpieczenia assistance nie mamy w pakiecie z OC/AC, można zastanowić się, czy nie warto wydać kilkudziesięciu złotych i mieć wsparcie, kiedy nasz samochód nie zapali lub kiedy zdarzy nam się wylądować w zaspie” – mówi Tomasz Brożyna.

Źródło: PIU