Zarząd KUKE Finance z prezesem Konradem Klimkiem powołany na kolejną kadencję

Zarząd KUKE Finance z prezesem Konradem Klimkiem powołany na kolejną kadencję
Źródło: KUKE
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Zwyczajne walne zgromadzenie KUKE Finance jednogłośnie zdecydowało o powołaniu zarządu spółki na nową kadencję, podała spółka. W jego skład wchodzą prezes zarządu Konrad Klimek i wiceprezes zarządu Arkadiusz Skowroń.
Zwyczajne walne zgromadzenie #KUKE Finance jednogłośnie zdecydowało o powołaniu zarządu spółki na nową kadencję, w jego skład wchodzą prezes zarządu Konrad Klimek i wiceprezes zarządu Arkadiusz Skowroń @KUKE_pl

„Jednogłośna decyzja o powierzeniu nam sterów spółki na kolejną, trzyletnią turę przyjmujemy jako wyraz zaufania dla realizowanej przez KUKE Finance strategii rozwoju, której celem jest uzyskanie stabilnej pozycji rynkowej jako faktora pierwszego wyboru w sektorze MŚP. Chcemy utrzymać tempo wzrostu obrotów na poziomie przekraczającym dynamikę rynkową. W pierwszym kwartale tego roku udało nam się osiągnąć ten cel z nawiązką, będąc drugą najszybciej rosnącą spółką faktoringową na rynku, ale zdajemy sobie sprawę, że obecna rzeczywistość gospodarcza nie ułatwi nam tego zadania” – powiedział Klimek, cytowany w komunikacie.

Zapewnił, że spółce zależy również, aby w perspektywie kolejnych dwóch lat zwiększyć udział należności eksportowych w portfelu spółki.

KUKE Finance została powołana do życia w 2014 roku. Oferuje wszystkie dostępne na rynku rodzaje faktoringu, ze szczególnym uwzględnieniem faktoringu pełnego, czyli z przejęciem ryzyka niewypłacalności kontrahenta. Jest członkiem Polskiego Związku Faktorów, gdzie Konrad Klimek pełni funkcję wiceprzewodniczącego Komitetu Wykonawczego PZF.

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) ubezpiecza transakcje handlowe polskich przedsiębiorców. Jako jedyna firma w Polsce prowadzi także ubezpieczenia długoterminowych projektów eksportowych o charakterze inwestycyjnym oraz produkty z gwarancjami Skarbu Państwa. Należy do Grupy PFR.

Źródło: ISBnews