Za wyjazdy na ferie zimowe zapłacimy więcej niż rok temu

Za wyjazdy na ferie zimowe zapłacimy więcej niż rok temu
Fot. stock.adobe.com/Ljiljana
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Kto zamierza spędzić ferie zimowe poza Polską, w tym roku zapłaci za nie więcej. Wszystko przez kursy walut. Zdrożało nie tylko euro, ale też dolar.

Kto zamierza spędzić #ferie zimowe poza Polską, w tym roku zapłaci za nie więcej. Zdrożało nie tylko #euro, ale też #dolar #złoty #PLN #USD

Dla narciarzy, którzy chcieliby skorzystać z oferty na przykład alpejskich stoków, kluczowa jest informacja, że euro kosztuje dziś ok. 4,30 zł, podczas gdy w ferie zimowe w 2018 r. było to 4,15 zł.

Z kolei, jeśli ktoś wybiera się poza Europę, do krajów gdzie turyści posługują się dolarem, musi być gotowy zapłacić za niego 3,75 zł. Rok temu było to 3,35 zł. W przeliczeniu na PLN, za te same zakupy trzeba dziś więc zapłacić o 12% więcej niż rok temu!

Kurs pozostanie raczej stabilny

Jednak z transakcjami walutowymi związanymi z wyjazdami na ferie nie trzeba się szczególnie spieszyć, ze względu na sytuację na rynku walutowym.

– Ostatnie trzy miesiące charakteryzowały się małą zmiennością pod względem ceny złotego, wahania sięgały 3-4 groszy – mówi Maciej Leściorz z CMC Markets.- Aktualnie euro rośnie w relacji do dolara, co pośrednio umacnia też złotego – dodaje ekspert. Może więc okazać się, że odczekanie z zakupem waluty przed zagranicznym wyjazdem może przynieść zmianę ich kursu na nieco korzystniejszy, choć ze względu na relatywnie stabilną sytuację, różnice nie będą znaczne.

Źródło: MarketNews24