Wzrost stóp procentowych wpłynie na spadek popytu na kredyty hipoteczne wg 55 proc. bankowców

Wzrost stóp procentowych wpłynie na spadek popytu na kredyty hipoteczne wg 55 proc. bankowców
Fot. stock.adobe.com/HNFOTO
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Wzrost stóp procentowych wpłynie na spadek popytu na kredyty mieszkaniowe według 55% bankowców, podał Kantar. W ocenie 57% badanych, widoczny jest wzrost zainteresowania klientów kredytami o stałej stopie procentowej.

Ponad połowa badanych (55%) ocenia, że wzrost stóp procentowych obniży popyt na kredyty mieszkaniowe. Jednak pozostali badani (47%) jest odmiennego zdania oceniając, że nie wpłynie na spadek popytu.

– czytamy w „Monitorze bankowym”.

Czytaj także: Rekordowy rok w kredytach hipotecznych i dalsze wzrosty cen mieszkań; raport AMRON-SARFiN za III kwartał 2021 roku >>>

Możliwy spadek popytu na kredyty konsumpcyjne

Jak wynika z badania Kantar, 47% bankowców wskazuje na możliwy spadek popytu na kredyty konsumpcyjne w efekcie wzrostu stóp procentowych, ale ponad połowa (51%) jest odmiennego zdania. 

Wzrost zainteresowania klientów kredytem o stałej stopie procentowej

Ponad połowa badanych (57%) obserwuje obecnie wzrost zainteresowania klientów kredytem o stałej stopie procentowej, jednak 41% nie wskazuje na wzrost zainteresowania klientów tego typu kredytami, podano także. 

Sondaż w placówkach bankowych przeprowadzono w dniach 8-26 listopada. W telefonicznym badaniu wspomaganym komputerowo (CATI) wzięło udział 91 placówek bankowych z całego kraju, reprezentujących wszystkie typy banków krajowych.

Źródło: ISBnews