Wzrośnie zapotrzebowanie na pracę tymczasową w 2018 roku

Wzrośnie zapotrzebowanie na pracę tymczasową w 2018 roku
Fot. Pixabay.com
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Work Service szacuje, że w tym roku zapotrzebowanie na pracę tymczasową dynamicznie wzrośnie i firma oczekuje także podwojenia liczby wyrekrutowanych pracowników w ramach działalności transgranicznej, wynika z wypowiedzi prezesa Macieja Wituckiego.

Wzrośnie zapotrzebowanie na pracę tymczasową w 2018 roku - przewiduje @Workservicepl

„Spodziewamy się podwojenia działalności transgranicznej we wszystkich wymiarach tzn. wysyłania Ukraińców do Polski, Polaków do Czech, czy Niemiec, to wszystko mnożymy razy dwa w stosunku do ubiegłego roku” – powiedział Witucki podczas telekonferencji.

Dodał, że w ubiegłym roku firma w ramach transgranicznej działalności wysłała 4 tys. Ukraińców do Polski, a teraz już ma zamówienia na kolejne 2 tys. osób.

„W związku z rosnącym zapotrzebowaniem, otwieramy nowe możliwości tzn. poszukujemy pracowników z Ukrainy nie tylko na tymczasowe umowy, ale także stałe umowy np. do branży budowlanej. Nasza firma na Ukrainie, która rozpoczęła właśnie działalność rekrutuje 400 pracowników miesięcznie” – dodał.

Czekamy na zmiany w prawie

Według Wituckiego sytuację poprawią także spodziewane zmiany w prawie w Polsce, które mają wejść w drugiej połowie roku, gdzie oczekuje się 12-miesięcznego zamiast 6-miesięcznego zezwolenia na prace.

„W ubiegłym roku wysłaliśmy do Czech z Polski ponad 1 tys. pracowników, w tej chwili już mamy wyrekrutowanych 800 osób i oczekujemy, że ta liczba w tym roku wzrośnie do 2 tys. Poza tym notujemy wysokie zapotrzebowanie na pracę z Niemiec i w przygotowaniu mamy kolejnych 1 tys. pracowników” – powiedział Witucki.

W ubiegłym roku z Polski do Niemiec wysłanych zostało ponad 2 tys. pracowników. Spółka planuje także, uruchomienie w tym roku nowych linii transgranicznych z Bułgarii, Chorwacji i Macedonii.

Ze wstępnych i wybranych niezaudytowanych danych finansowych za 2017 rok wynika, że przychody Grupy Work Service wzrosły o 7,3% w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej i osiągnęły poziom ponad 2,6 mld złotych. Z wyłączeniem wyniku IT Kontrakt, który od połowy roku nie należy do grupy, dynamika wzrostu ze sprzedaży usług wyniosła 11,5% r/r.

„Pełne dane po audycie za 2017 rok opublikujemy 27 kwietnia br” – powiedział Witucki.

Witucki przypomniał także, że pod koniec marca bieżącego roku spółka zawarła przedwstępną umowę zbycia udziałów w grupie Exact Systems. „Tylko dzięki tej ostatniej aktywności zredukujemy nasze zadłużenie o 140 mln zł i liczymy, że ta transakcja powinna zakończyć się do końca czerwca” – dodał prezes.

Źródło: ISBnews