Wystartowały konkursy Programu TalentowiSKO, zgłoszenia do 30 października 2021 roku
Każdego roku w konkursach bierze udział ponad 30 tys. uczniów z blisko 200 szkół z całej Polski. W tym roku zmieniła się formuła konkursów.
Wprowadzono nowe zadania promujące ekologiczny styl życia, a prezentację działań podejmowanych w ramach konkursów przeniesiono do mediów społecznościowych, YouTuba oraz na talentowiskowego bloga.
Cel Programu: człowiek świadomy finansowo
TalentowiSKO jest Programem edukacyjnym skierowanym do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Wspiera szkoły w kształtowaniu świadomego finansowo człowieka. Jego celem jest wprowadzenie dzieci w świat przedsiębiorczości i nauczenie ich oszczędności w codziennym życiu.
Każdego roku w konkursach bierze udział ponad 30 tys. uczniów z blisko 200 szkół z całej Polski
Elementy budujące Program TalentowiSKO to:
– scenariusze zajęć lekcyjnych o finansach i przedsiębiorczości;
– strona internetowa talentowisko.pl, na której znajdują się gotowe materiały do pobrania dla szkół i Banków Spółdzielczych uczestniczących w Programie;
– konkursy z atrakcyjnymi nagrodami pieniężnymi.
Czytaj także: Złoty Laur Konsumencki Lider Jakości 2021 dla Grupy BPS
Zmiany w konkursach TalentowiSKO
W IX edycji Programu TalentowiSKO zmieniono zadania konkursowe oraz samą formę konkursów, dostosowując ją do możliwej w bieżącym roku nauki zdalnej.
W szkołach podstawowych po raz pierwszy zadania będą dotyczyć również ekologii, rozumianej jako sposób na oszczędzanie i jednoczesne dbanie o środowisko. Uczniowie będą musieli stworzyć elektroniczny album z fotografiami produktów, które zyskały nowe życie oraz przeprowadzić serię wywiadów z dorosłymi „A Ty jak oszczędzasz?”.
Prezentację działań podejmowanych w ramach konkursów przeniesiono do mediów społecznościowych, YouTuba oraz na talentowiskowego bloga.
Zarówno w konkursie dla szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych, raporty papierowe zostały zastąpione elektronicznymi formularzami
Uczniowie szkół ponadpodstawowych nadal będą zgłaszali do konkurs swój pomysł na biznes. Jednak od tej edycji będą musieli dołączyć do materiałów nagranie w formule elevator speech, w którymprzedstawią zwięźle swój projekt i postarają się przekonać jury, że jest on wart, by w niego zainwestować.
Zarówno w konkursie dla szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych, raporty papierowe zostały zastąpione elektronicznymi formularzami.
Nowe formy realizacji zadań konkursowych
– Program TalentowiSKO rozwija w uczniach talenty, a także uczy odpowiedzialności funkcjonowania w społeczeństwie. Chcąc podążać za zainteresowaniami i preferencjami dzieci i młodzieży zaproponowaliśmy zmiany w konkursach.
Prezentację działań podejmowanych w ramach konkursów przeniesiono do mediów społecznościowych, YouTuba oraz na talentowiskowego bloga
Przeprowadziliśmy ankietę w szkołach biorących udział w Programie. Na podstawie jej wyników postanowiliśmy wprowadzić możliwość realizacji zadań w formie nagrań wideo i audio. Prezentację działań podejmowanych w ramach konkursów przenieśliśmy do mediów społecznościowych. Są to formy przekazu lubiane i na co dzień używane przez młode pokolenie.
Wierzymy, że nowe zadania konkursowe będą atrakcyjne dla dzieci, a niezdecydowanych zachęcą do spróbowania swoich sił – mówi Agnieszka Chrobot z Zespołu Komunikacji w Banku BPS.
Czytaj także: BPS zachęca swoich klientów do ekologicznych zmian
Nagrody regionalne i krajowe
Dla zwycięzców konkursów przygotowano nagrody pieniężne. Nagrody przewidziane są zarówno na etapie regionalnym, jak i krajowym.
Premię finansową otrzymają także opiekunowie Szkolnych Kas Oszczędności.
Szkoły mogą zgłosić swoje zainteresowanie udziałem w konkursach w najbliższym banku spółdzielczym z Grupy BPS.
Termin zgłoszeń do konkursów upływa 30 października 2021 roku.
Więcej informacji na temat Programu TalentowiSKO i konkursów znajduje się na stronie https://www.talentowisko.pl