Wyróżnienia dla zasłużonych dla bankowości

Wyróżnienia dla zasłużonych  dla bankowości
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Zainaugurowano tegoroczny cykl spotkań Klubu Polska 2025+. W trakcie pierwszego z wydarzeń uhonorowano kolejną grupę zasłużonych pracowników bankowości. Członkowie zarządu Związku Banków Polskich wręczyli im pamiątkowe wyróżnienia z okazji 25-lecia samorządu bankowego w naszym kraju.

Paweł Minkina, Michał Polak

Spotkanie, które odbyło się 9 lutego br. poświęcono „Kulturowym uwarunkowaniom kapitału zagranicznego w sektorze bankowym i ich znaczeniu dla rozwoju bankowości w Polsce”. W dyskusji udział wzięli m.in. dr Lech Kurkliński, dyrektor ALTERUM – Ośrodka Badań i Analiz Systemu Finansowego: Wiesław Thor, członek Rady Nadzorczej mBanku oraz Włodzimierz Kiciński, były prezes zarządu Nordea Banku Polska.

W trakcie spotkania Odznaką Honorową ZBP wyróżniony został Przemysław Gdański – wiceprezes zarządu ds. Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej mBanku S.A., w przeszłości m.in. wiceprezes zarządu Banku BPH oraz Pekao S.A., członek zarządu BRE Banku S.A., a także dyrektor generalny w Calyon Banku Polska S.A

Joanna Bichta

ekspert w Departamencie Klienta Biznesowego w Banku Pekao S.A, wieloletni aktywny członek międzybankowych grup roboczych w Zespole Związku Banków Polskich ds. Programów Publicznych i Środowisk Gospodarczych.

Paweł Bizoń

dyrektor w PKO Banku Polskim S.A., zaangażowany w prace na rzecz środowiska bankowego w obszarze programów publicznych, uczestnik prac grup roboczych dotyczących absorpcji funduszy europejskich przy ZBP.

Ewa Bojańczyk

wicedyrektor w Departamencie Wsparcia Biznesu Wydziału ds. Unii Europejskiej mBank S.A., w przeszłości m.in. zaangażowana w tworzenie Warszawskiej Giełdy Towarowej oraz w negocjacje dotyczące uzyskania statusu agencji płatniczej dla Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Barbara Cendrowska

dyrektor operacyjny w Biurze Analiz i Finansowania Sektora Publicznego w Banku Pekao S.A., uczestnik prac na rzecz rozwoju i budowy dialogu rynku finansowego i jednostek samorządu terytorialnego w Polsce.

Małgorzata Dusza

dyrektor Departamentu Instytucji Finansowych w Banku Ochrony Środowiska, w przeszłości m.in. członek Zespołu ds. Finansowania Ochrony Środowiska Grupy Roboczej Fundusze Unijne przy ZBP, uczestnik prac dotyczących udziału środowiska bankowego w obszarze ekologii, energetyki i programów publicznych.

Marcin Fabisiewicz

menedżer produktu w banku Citi Handlowym w Warszawie S.A., ekspert w zakresie pozyskiwania i finansowania inwestycji z funduszów Unii Europejskiej.

Jakub Fulara

kierownik zespołu w Banku Pekao S.A, zaangażowany w prace na rzecz udziału środowiska bankowego w programach publicznych i rozwoju mikro- i średnich przedsię...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI