Wydarzenia: Szkolenia z bezpieczeństwa bankowości elektronicznej

Wydarzenia: Szkolenia z bezpieczeństwa bankowości elektronicznej
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bezpieczeństwo bankowości internetowej i mobilnej zależy zarówno od banków, jak i klientów. Dlatego pracownicy Banku BPS wspierają ich i informują, jak skutecznie powinni chronić się przed zagrożeniami występującymi w internecie. Nie ograniczają się przy tym do publikowania ostrzeżeń, komunikatów i zasad bezpiecznego korzystania z systemu bankowości internetowej i mobilnej, ale starają się też nawiązywać bardziej bezpośrednie formy kontaktów z klientami.

Daria Pawęda
Dyrektor Departamentu
Bankowości Internetowej
i Mobilnej Bank BPS S.A.

Bezpieczeństwo w sieci jest bardzo ważne – dotyczy to nie tylko działań technicznych po stronie banku, ale także nieustannej edukacji klientów odnośnie bankowości internetowej i mobilnej. Jest to o tyle ważne, że często kwestie cyberbezpieczeństwa są inaczej rozumiane przez bank, a zupełnie inaczej przez samego klienta.

W 2016 r. Bank BPS uruchomił na Facebooku, Twitterze i Instagramie profile Bank BPS Mobilnie, na których informuje o tym, jak unikać zagrożeń ze strony cyberprzestępców. Gdy w 2016 r. Komisja Europejska ogłosiła październik „Europejskim Miesiącem Cyberbezpieczeństwa”, to natychmiast włączył się w tę inicjatywę na profilach Bank BPS Mobilnie, w kanałach mediów społecznościowych. Zgodnie z sugestią KE, zamieszczał grafiki edukacyjne dotyczące tego, o czym zawsze należy pamiętać i czego nigdy nie należy robić, korzystając z bankowości elektronicznej. W komunikacji dodatkowo wykorzystywano hashtag #BezpiecznizBPSMobilnie.

W 2017 r. działania edukacyjne Banku BPS zostały zintensyfikowane. Poza standardowymi działaniami i komunikacją w mediach społecznościowych, dodatkowo zaproponował swoim klientom bezpośrednie szkolenia z bezpieczeństwa bankowości elektronicznej.

20 kwietnia br. odbyło się pierwsze szkolenie, w formie śniadania biznesowego, w siedzibie Banku BPS w Warszawie. Zaproszono na nie ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI