Wiesław Kleba za sterami KLEBA INVEST

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kleba.wieslaw.01.400x266Wiesław Kleba, założyciel i główny akcjonariusz KLEBA INVEST wchodzi do Zarządu tej giełdowej spółki. W czwartek 15 stycznia br. został powołany przez Radę Nadzorczą KLEBA INVEST na stanowisko Prezesa Zarządu. Wiceprezesem Zarządu został natomiast Andrzej Stromski, także znaczący akcjonariusz spółki.

Wiesław Kleba to doświadczony przedsiębiorca z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, przede wszystkim w obszarze handlu oraz nieruchomości. Swoją karierę przedsiębiorcy rozpoczął na początku lat 90-tych. Zarządzał i sprawował nadzór nad wieloma spółkami, a w latach 2000-2007 zbudował jedną z największych sieci handlowych w Trójmieście. Na swoim koncie ma realizację kilkanaście obiektów, które funkcjonują w ramach znanych sieci, m.in. sieci Biedronka. Od wielu lat wspiera trójmiejski sport i jest udziałowcem w spółce prowadzącej sieć klubów fitness MyGym, posiadającej obiekty m.in. w Pruszcz Gdańsk, Gdańsk, Rumia i Słupsku.

Wiesław Kleba jest także pomysłodawcą i założycielem spółki KLEBA INVEST, w tym autorem konceptu Parków Handlowych „Prima”, na których spółka obecnie koncentruje swoją działalność. – Od początku działalności byłem osobiście zaangażowany w rozwój i realizację założonej strategii. Z jednej strony moje wejście do Zarządu umożliwi szybkie podejmowanie decyzji na kluczowym etapie zwielokrotnienia skali naszej działalności oraz zawierania transakcji sprzedaży „Prim” w Markach i Chwaszczynie liczonych w dziesiątkach milionów złotych. Z drugiej jest niezbędne ze względu na kolejne inicjatywy biznesowe, które będziemy ogłaszać w 2015 roku – mówi Wiesław Kleba.

Andrzej Stromski od ponad 20 lat prowadzi działalność gospodarczą i kieruje jedną z największych hurtowni materiałów budowlanych na Pomorzu. Aktywnie uczestniczył także w działaniach samorządu gminnego, wspiera i sponsoruje akcje charytatywne oraz społeczne. Prywatnie jest miłośnikiem rugby i jest aktywnym działaczem w tej dyscyplinie sportu. W KLEBA INVEST będzie odpowiedzialny m.in. za koordynację strony techniczno-formalnej realizowanych obiektów.

– Lata 2013-2014 były dla nas okresem bardzo udanym. Zrealizowaliśmy i skomercjalizowaliśmy ponad 12 tys. m kw. powierzchni handlowej, otworzyliśmy i sprzedaliśmy pierwsze Parki Handlowe „Prima”, prowadzimy zaawansowane rozmowy dotyczące sprzedaży kolejnych obiektów handlowych. Sukcesy te są w dużej mierze zasługą dotychczasowego Zarządu, któremu chciałbym serdecznie podziękować za zaangażowanie i efektywną realizację założonych planów – dodaje Wiesław Kleba.

Jakub Makurat, który do tej pory pełnił funkcję Prezesa Zarządu pozostanie w najbliższym okresie w strukturach spółki w charakterze doradcy, a Tomasz Kapłun, dotychczasowy Wiceprezes Zarządu, obejmie funkcję Dyrektora Zarządzającego.

KLEBA INVEST specjalizuje się w realizacji i komercjalizacji nowoczesnych obiektów handlowych. Flagowym produktem spółki są Parki Handlowe „Prima” – koncept nowoczesnych obiektów handlowych zlokalizowanych w małych miejscowościach i na przedmieściach większych miast. Pierwsze parki handlowe pod marką “Prima” zostały otworzone w 2014 r. w Pruszczu Gdańskim i w Chwaszczynie w woj. pomorskim oraz w Markach k. Warszawy. Kolejne realizowane są w Miastku i Słupsku w woj. pomorskim, w Kutnie w woj. łódzkim, a także w Olsztynku w woj. warmińsko-mazurskim. Ogłoszenie kolejnych lokalizacji jest planowana na najbliższe miesiące.

Źródło: KLEBA INVEST S.A.