Węgierski deweloper pozyskuje środki od polskich inwestorów, aby inwestować nad Wisłą

Węgierski deweloper pozyskuje środki od polskich inwestorów, aby inwestować nad Wisłą
Zarząd Cordia Polska: Michał Melaniuk, Tomasz Łapiński i Péter Bódis. Źródło: Cordia Polska.
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Cordia dalej umacnia się w Polsce. Po przejęciu Polnordu i ekspansji do Trójmiasta, węgierski deweloper wyemitował swoje pierwsze obligacje na rynku Catalyst. 68,8 mln zł pozyskanych w ramach emisji firma przeznaczy na przyspieszenie rozwoju działalności nad Wisłą, poinformowała Firma.

Emisja papierów Cordii Polska miała charakter niepubliczny. W jej ramach deweloper uplasował 68,8 tys. trzyletnich obligacji o zmiennym oprocentowaniu. Ich łączna wartość to 68,8 mln zł.

Połowa mieszkań całej Grupy sprzedaje się w Polsce

‒ Jesteśmy bardzo zadowoleni z debiutu. Jeszcze w zeszłym miesiącu Cordia pozostawała nieznaną marką na rynkach finansowych, dziś jest już inaczej. Dopiero budujemy track record, więc gwarantem naszej emisji była spółka-matka, ale docelowo chcemy finansować swoją działalność w Polsce w oparciu o lokalny kapitał. Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu ‒ mówi Péter Bódis, członek zarządu i dyrektor finansowy Cordia International i wiceprezes Cordia Polska.

Emisja obligacji w Polsce ma związek z długofalową strategią Grupy Cordia, w której Polska jako rynek zajmuje kluczowe miejsce. Już teraz blisko połowa mieszkań całej Grupy sprzedaje się właśnie nad Wisłą i ten poziom Cordia planuje utrzymać.

Docelowo chcemy finansować swoją działalność w Polsce w oparciu o lokalny kapitał

Dodatkowo, po przejęciu Polnordu w ubiegłym roku, firma dysponuje pokaźnym bankiem ziemi, który w połączeniu z pozyskanymi właśnie środkami na rozwój pozwoli jej na znaczne zwiększenie skali działalności w Polsce.

Czytaj także: Czy obecnie warto kupić nowe mieszkanie bezpośrednio u dewelopera?

Cordia Polska

‒ Nawiązaliśmy relacje z inwestorami, pozyskaliśmy środki na rozwój, ale to dopiero początek. Chcemy skonsolidować wszystkie polskie projekty pod dachem Cordia Polska i podwyższyć kapitał własny do 400‒500 mln zł. Mamy też inne plany i przygotowujemy się na dalszy intensywny rozwój ‒ dodaje Péter Bódis.

Spółka została też wyłącznym akcjonariuszem Polnord SA, polskiego dewelopera, który ma do dyspozycji największy w kraju bank ziemi

W marcu tego roku do zarządu Cordii w Polsce dołączyły dwie osoby: Tomasz Łapiński i Péter Bódis, dyrektor finansowy Grupy Cordia. Tomasz Łapiński wrócił do Cordii na stanowisko dyrektora ds. rozwoju, natomiast dyrektorem zarządzającym spółki pozostaje Michał Melaniuk.

Nowi pracownicy, nowe inwestycje

Warto dodać, że tylko w ciągu ostatniego roku Cordia Polska podwoiła liczbę zatrudnionych pracowników i rozpoczęła działalność w nowych lokalizacjach – Trójmieście, gdzie obecnie realizuje już dwa projekty, oraz w Poznaniu, w którym aktualnie przygotowuje koncepcję rewitalizacji terenu po byłej fabryce Zakładu Przemysłu Odzieżowego Modena.

Spółka została też wyłącznym akcjonariuszem Polnord SA, polskiego dewelopera, który ma do dyspozycji największy w kraju bank ziemi.

Źródło: Cordia Polska