Wdrożone wiele lat temu systemy ograniczają możliwości rozwoju banków

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Rozwiązania informatyczne, które były szczytem osiągnieć technologicznych 15 lat temu, obecnie są przestarzałe i kosztowne w utrzymaniu. Dodatkowo, ze względu na typowo księgowe podejście i małą otwartość, wdrożone wiele lat temu systemy ograniczają możliwości rozwoju banków. Stąd wiele z nich rozważa zmianę systemu centralnego, co idealnie zbiega się w czasie z wejściem na rynek nowego gracza.

Obecnie wiele banków spółdzielczych staje przed nie lada wyzwaniem. Z jednej strony, nowe placówki banków komercyjnych wyrastają na każdym kroku. Z drugiej, z bankowości zaczynają korzystać coraz to młodsi, bardziej wymagający klienci, którzy oczekują nowoczesności i wysokiego standardu obsługi. Co więcej, nie mają oni często czasu na odwiedzanie oddziałów, więc zależy im na możliwości wykonywania operacji przez internet lub smartfon.

Cały artykuł „Prezentacja: O wolności wyboru – nowy gracz na rynku krajowych systemów centralnych” znajdą Państwo w najnowszym numerze „Nowoczesnego Banku Spółdzielczego – 2014/09”

hp