W PKO Banku Polskim ubezpieczenia komunikacyjne na raty bez dodatkowych kosztów

W PKO Banku Polskim ubezpieczenia komunikacyjne na raty bez dodatkowych kosztów
Fot. stock.adobe.com/MOZCO Mat Szymański
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Ubezpieczenia komunikacyjne w PKO Banku Polskim można teraz kupować na raty. Promocja trwa do końca czerwca tego roku. Kupujący pojedynczą polisę OC lub AC albo pakiet ubezpieczeń, korzystając z promocji, będzie mógł rozłożyć spłatę należności na cztery raty, płacąc w sumie tyle samo co przy zapłaceniu jednorazowo całej składki.

Z promocyjnej oferty można skorzystać posiadając konto w PKO Banku Polskim i kupując pojedynczą polisę OC lub AC albo pakiet ubezpieczeń w aplikacji mobilnej IKO, serwisie internetowym iPKO lub placówce banku, a także korzystając z bankowego serwisu telefonicznego pod numerem 800 302 302 (lub 81 535 60 60). W razie zakupu pakietu ubezpieczeń, zarówno polisa OC jak i AC muszą pochodzić z tego samego zakładu ubezpieczeń – warto pamiętać, że system sprzedaży ubezpieczeń PKO umożliwia też zakup w pakiecie polis OC i AC pochodzących od różnych ubezpieczycieli, jednak takie pakiety nie są objęte promocją. Do promocyjnego zakupu można też dodać ubezpieczenie Assistance oferowane przez PKO Ubezpieczenia.

Czytaj także: Kto ma szanse na tańszą polisę OC?

– Wyniki naszych analiz wskazują, że duża grupa klientów kupujących ubezpieczenia komunikacyjne lub planujących ich zakup chętnie skorzystałaby z oferty ratalnej. Szacunkowo to około 40 proc. konsumentów ubezpieczających swe pojazdy. Klienci jednak wbrew standardowym rozwiązaniom naszego rynku chcą, żeby skorzystanie z opłaty ratalnej za ubezpieczenie nie było związane z dodatkowymi kosztami, czyli żeby suma rat była równa jednorazowej składce za ubezpieczenie. Tymczasem lwia część ofert ratalnych kosztuje drożej i na dodatek tym drożej im większą liczbę rat wybierze klient. Dodatkowym elementem czyniącym naszą ofertę jeszcze bardziej atrakcyjną jest wzrost poziomu inflacji. W takich warunkach nieoprocentowane raty są dodatkową korzyścią dla klienta – mówi Marcin Kruszewski, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń w PKO Banku Polskim.

AC i NNW oraz Assistance w trzech wariantach

We współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi: Benefia, InterRisk, Link4, Proama i Uniqa oraz PKO Ubezpieczenia, bank oferuje ubezpieczenia: OC z Zieloną Kartą, AC, NNW i Assistance. Ubezpieczenia OC, AC, NNW i Zielona Karta mają taki sam zakres, niezależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego, przy czym AC i NNW oraz Assistance oferowane są w trzech wariantach. Partnerzy PKO Banku Polskiego to renomowane zakłady ubezpieczeń, wiodący gracze polskiego rynku ubezpieczeń komunikacyjnych – chętnie wybierani przez polskich kierowców.

PKO Bank Polski sprzedaje ubezpieczenia pojazdów przy wykorzystaniu porównywarki działającej w trybie online. Pozwala ona na przejrzyste zestawienie ofert i wybór przez klienta najkorzystniejszej z nich.

Elastyczna oferta

Oferta PKO Banku Polskiego jest elastyczna. Klienci mogą kupować osobno pojedyncze polisy OC, AC lub pakiety ubezpieczeń. Obok obowiązkowego OC, oferta zawiera też popularne wśród polskich kierowców ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażera, podobnie jak ubezpieczenie car assistance zawierające pulę usług pomocy na drodze. Przeciętnie co piąty kierowca decyduje się dodatkowo na ubezpieczenie auto casco. Pełny pakiet ubezpieczeń OC+AC+NNW i Assistance zapewnia kompleksową ochronę pojazdu oraz dodatkowe usługi i udogodnienia pozwalające kierowcy i pasażerom znieść konsekwencje losowego zdarzenia w trakcie podróży.

Spośród klientów kupujących ubezpieczenia komunikacyjne w PKO Banku Polskim trzy czwarte to mężczyźni. Większość z ponad 330 tys. kupionych dotąd pakietów ubezpieczeń została nabyta w oddziałach i agencjach banku, ale co raz częściej klienci wybierają zakup ubezpieczenia bez wychodzenia z domu – w serwisie iPKO i aplikacji IKO. Wyniki badania satysfakcji pokazują, że 97 proc. klientów pozytywnie ocenia proces zakupu ubezpieczenia samochodu w serwisie iPKO.

Kto może skorzystać z promocji?

Z promocji mogą skorzystać klienci, nie będący w trakcie wypowiedzenia umowy konta w PKO Banku Polskim, którzy w ciągu ostatnich trzech miesięcy, poprzedzających zawarcie umowy ubezpieczenia, mieli wpływy na rachunek w wysokości co najmniej 1000 złotych, a w ciągu ostatniego półrocza nie mieli zaległości w spłatach swoich zobowiązań w banku. Warunkiem skorzystania z promocji jest opłacenie rat z konta w PKO Banku Polskim. Klient chcąc skorzystać z rat, w dniu zawarcia umowy ubezpieczenia nie może podlegać postępowaniu egzekucyjnemu, w którym wysokość długu przewyższa kwotę 500 złotych.

Uprawnieni do skorzystania z promocji klienci zarówno w aplikacji mobilnej jak w serwisie internetowym po dokonaniu wyboru oferty, w momencie podejmowania decyzji o ewentualnym zakupie wybranego ubezpieczenia, otrzymają wśród opcji zapłaty automatycznie możliwość wyboru płatności ratalnej.

Źródło: PKO Bank Polski / PKO BP