W ING są już kredyty dla firm oparte o WIRON

W ING są już kredyty dla firm oparte o WIRON
Fot. stock.adobe.com / OlekAdobe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
ING Bank Śląski udostępnił finansowanie oparte o wskaźnik WIRON dla kolejnej grupy klientów. Od teraz spółki - niezależnie od formy prowadzonej księgowości oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w oparciu o pełną księgowość mogą skorzystać z takich kredytów. Oferta obejmuje kredyt obrotowy w rachunku bieżącym oraz pożyczkę na dowolny cel i dotyczy łącznego kredytowania w kwocie nie większej niż 400 000 zł, poinformował Bank.

W związku z konstrukcją oprocentowania zmiennego WIRON, oprocentowanie kredytu w rachunku bankowym będzie zmieniać się codziennie, a odsetki będą pobierane miesięcznie.

W przypadku pożyczki oprocentowanie zmienne będzie oparte o WIRON 1M Stopa Składana. Oznacza to, że harmonogram spłaty będzie zmieniał się co miesiąc uwzględniając zmieniającą się wysokość wskaźnika. Przekładać się to będzie na inną wysokość rat pożyczki w każdym miesiącu.

Decyzje kredytowe wydane przed wprowadzeniem do oferty wskaźnika WIRON, procesowane będą bez zmian tzn. decyzja będzie wydana w oparciu o WIBOR i na tym wskaźniku oparte będzie oprocentowanie w umowie.

Czytaj także: FLBS 2023 nt. zamiany wskaźnika WIBOR na WIRON

ING wprowadza założenia Mapy Drogowej NGR

Dzięki nowej ofercie bank realizuje założenia Mapy Drogowej opublikowanej przez Narodową Grupę Roboczą ds. reformy wskaźników referencyjnych dla procesu zastąpienia WIBOR-u przez WIRON.

Administratorem wskaźnika jest GPW Benchmark SA.

Więcej o aktualnej wartości oraz sposobie opracowywania wskaźnika WIRON na stronie administratora: https://gpwbenchmark.pl/

Przypomnijmy, że w sierpniu ’23 ING udostępnił ofertę finansowania opartą o wskaźnik WIRON dla przedsiębiorców i wspólnot mieszkaniowych, a w czerwcu ’23 w ofercie Banku pojawiły się kredyty hipoteczne dla klientów indywidualnych oparte o ten wskaźnik.

Więcej informacji pod tym linkiem: https://www.ing.pl/dokumenty-fis-i-korporacji/wibor-wiron

Źródło: ING Bank Śląski S.A. / ING