W Banku Millennium możliwość realizacji przelewów z kont innych banków

W Banku Millennium możliwość realizacji przelewów z kont innych banków
Fot. Bank Millennium
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Millennium, jako pierwszy bank w Polsce, udostępnił usługę, w ramach której klienci mogą zlecać w serwisie internetowym Millenet przelewy ze swoich kont w innych bankach, podał bank. To kolejne rozwiązanie udostępniane przez bank w oparciu o możliwości stworzone przez dyrektywę PSD2.
.@BankMillennium, jako pierwszy #bank w Polsce, udostępnił usługę, w ramach której klienci mogą zlecać w serwisie internetowym #Millenet przelewy ze swoich kont w innych bankach #BankMillennium

„W ramach nowej usługi pierwsza grupa klientów Banku Millennium, którzy mają dodane do swojej bankowości elektronicznej konta innych banków, może obecnie zlecić w Millenecie przelew krajowy ze swoich kont prowadzonych w PLN w PKO BP. Usługa będzie stopniowo udostępniana kolejnym grupom klientów i rozwijana o rachunki kolejnych banków oraz inne rodzaje transakcji. Planowane jest też udostępnienie funkcjonalności w aplikacji mobilnej, podano. 

Możliwość dodawania kont różnych banków do bankowości elektronicznej Banku Millennium

Wcześniej Bank Millennium udostępnił klientom możliwość dodawania kont różnych banków do swojej bankowości elektronicznej.

>> (otwiera się na nowej zakładce)”>Czytaj także: W związku z pandemią koronawirusa Bank Millennium umożliwia otworzenie konta za pomocą selfie >>>

„Wielokrotnie podkreślaliśmy, że dyrektywa PSD2 otwiera przed nami ogromne możliwości. Dzięki niej proponujemy usługi dotychczas niespotykane na rynku. Po udostępnieniu Finansów 360°, dzięki którym klient może zobaczyć w swojej bankowości elektronicznej stan środków i historię transakcji na swoich rachunkach w innych bankach, przyszedł czas na możliwość zainicjowania transakcji z tych rachunków. Zastosowane rozwiązania powodują, że przejście przez proces jest bardzo przyjazne dla klienta i nie budzi jego wątpliwości na żadnym etapie” – powiedziała dyrektor departamentu bankowości elektronicznej w Banku Millennium Halina Karpińska, cytowana w komunikacie. 

Inne polskie banki także myślą o podobnym rozwiązaniu. PKO Bank Polski, jak nas poinformowano, analizuje obecnie różne możliwości wdrożeń usług opartych na otwartej bankowości.

CITI Handlowy planuje zaoferować usługi związane z otwartą bankowością, ale nie może jeszcze podać terminu.

Santander Bank Polska planuje już w tym roku uruchomić dla klientów usługi dozwolone dyrektywą PSD 2.

Z kolei Bank Ochrony Środowiska SA nie przewiduje wprowadzenia tego typu usług. Podobnie Bank Pocztowy nie ma w swojej ofercie usług otwartej bankowości, ale jak zapewnia w przysłanej nam informacji, nie wyklucza jej wprowadzenia w przyszłości.

Natomiast ING Bank Śląski przypomina, że jako pierwszy w Polsce udostępnił już w październiku 2019 roku agregator – podgląd kont i kart z różnych banków w jednym miejscu. Bank planuje wprowadzenie takich usług jakie zaoferowało już Millennium.

Źródło: ISBnews