V. Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Europejskie prawo spółek i rynków finansowych”

V. Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Europejskie prawo spółek i rynków finansowych”
Źródło: Koło Naukowe Prawa Gospodarczego i Handlowego TBSP UJ
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Już po raz piąty Koło Naukowe Prawa Gospodarczego i Handlowego TBSP UJ organizuje Ogólnopolską Konferencję Naukową "Europejskie prawo spółek i rynków finansowych", która odbędzie się w dniach 25 − 26 kwietnia 2020 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

W agendzie #EPSiRF 2020 jest m.in. tematyka europejskiego planu działania w sprawie finansowania zrównoważonego wzrostu gospodarczego #ZrównoważoneFinansowanie #ImpactInvesting @JagiellonskiUni @knpgih.tbsp.uj)

Celem Konferencji jest przedstawienie najbardziej aktualnych zagadnień z zakresu europejskiego prawa spółek, a także prawa i ekonomii rynków finansowych. Konferencja ma być przestrzenią do ożywionej dyskusji, wymiany poglądów, wyników badań naukowych, jak również doświadczeń i spostrzeżeń z perspektywy praktyki.

Nauka i biznes

Wydarzenie to kierowane jest do studentów, doktorantów i pracowników naukowych, którzy zajmują się powyższymi dziedzinami prawa oraz do prawników, ekonomistów i przedstawicieli zawodów związanych z praktycznymi aspektami tematyki konferencyjnej.

W agendzie brexit, kryzys klimatyczny, impact investing…

EPSiRF 2020 ma swojej agendzie m.in. problematykę brexitu i jego wpływu na europejskie rynki kapitałowe oraz na prawo spółek, zagadnienia dotyczące instrumentów finansowych w kontekście wyzwań stwarzanych przez nowe technologie (AI, HFT) oraz przez kryzys klimatyczny (np. green bonds, blue bonds), problematykę nowych regulacji unijnych w obszarze prawa spółek oraz ich implementacji.

A także ważną w ostatnim czasie tematykę europejskiego planu działania w sprawie finansowania zrównoważonego wzrostu gospodarczego (zrównoważone finansowanie, impact investing).

Zgłoszenia do 15 marca

Organizatorzy zapraszają do zgłaszania na Konferencję referatów, które opisują badania własne, case studies, uwagi teoretyczne i praktyczne dotyczące szczegółowych kwestii, wpisujących się w jeden z konferencyjnych bloków tematycznych.

Nieprzekraczalny termin wysyłania zgłoszeń to 15 marca 2020 roku. Udział czynny jest płatny, opłata konferencyjna wynosi 150 zł.

Wszelkie informacje dotyczące przewidzianych form uczestnictwa w V. Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Europejskie prawo spółek i rynków finansowych”, wymogów dla abstraktów, czy dokładnego zakresu bloków tematycznych tegorocznej edycji dostępne są na stronie wydarzenia, znajdującej się pod adresem www.facebook.com/konferencja.epsirf/

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt mailowy kierowany na adres: konferencja.knpgih@gmail.com

Portal aleBank.pl jest patronem medialnym Konferencji.

Źródło: Koło Naukowe Prawa Gospodarczego i Handlowego TBSP UJ