Ubezpieczenie Ochrony Tożsamości

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Towarzystwo Ubezpieczeń Europa rozszerza ofertę ubezpieczeń dostępnych przez internet i wprowadza na rynek Ubezpieczenie Ochrony Tożsamości. Polisa zapewnia klientom wsparcie w przypadku kradzieży i bezprawnego wykorzystania danych osobowych. Obejmuje dwa rodzaje pomocy: asystę i ochronę prawną.

Czasem chwila nieuwagi może narazić nas na ryzyko kradzieży tożsamości. Wystarczy, że udostępnimy komuś swój dowód osobisty, czy przypadkowo ujawnimy dane osobowe i pewnego dnia możemy odebrać telefon z banku, że mamy do spłacenia kredyt. Coraz więcej Polaków staje się również ofiarą phishingu, czyli metody oszustwa, w której przestępca podszywa się pod jakąś instytucję w celu wyłudzenia określonych informacji.

W odpowiedzi na takie zagrożenia TU Europa stworzyło ubezpieczenie, które ułatwia zabezpieczenie interesów prawnych w przypadku nielegalnego wykorzystania tożsamości. Polisa jest dostępna w dwóch wariantach.

W ramach asysty prawnej klienci mogą skorzystać z pomocy prawnika przez telefon, który udzieli:

  • informacji prawnej,
  • konsultacji i porad prawnych,
  • sporządzi opinie i imienne dokumenty prawne.

Natomiast ochrona prawna obejmuje wszystkie korzyści asysty, rozszerzone o zwrot poniesionych kosztów ochrony interesów prawnych lub takich, które klient będzie musiał zapłacić, m.in.:

  • procesu sądowego przed sądem powszechnym,
  • postępowania sądu polubownego,
  • poręczenia majątkowego,
  • postępowania egzekucyjnego,
  • wynagrodzenia adwokata lub radcy prawnego.

Polisa w wariancie asysty prawnej kosztuje zaledwie 35 zł za rok, a z rozszerzeniem o ochronę prawną 140 zł.

– Na bieżąco dostosowujemy ofertę do aktualnych potrzeb rynku, które szybko się zmieniają. Podczas gdy firmy coraz częściej kupują ubezpieczenia przed cyberatakami, również klienci indywidualni potrzebują ochrony swoich danych. W obliczu ciągle niewystarczającej świadomości zagrożeń i profilaktyk ofiary kradzieży czy wyłudzeń danych osobowych powinny mieć możliwość zabezpieczenia swoich interesów prawnych – zauważa Grzegorz Bors, wiceprezes TU Europa.

Ubezpieczenie Ochrony Tożsamości można kupić w trzech szybkich krokach na stronie internetowej www.tueuropa.pl. Po wyborze wariantu klient wypełnia prosty formularz, a następnie zostaje przekierowany do systemu płatności elektronicznych, który pozwala od razu zapłacić za ubezpieczenie. Następnie otrzymuje polisę na wskazany przez siebie adres mailowy, dodatkowo dostaje sms-em numer polisy potrzebny do zgłoszenia szkody. W trakcie zakupu można skorzystać z telefonicznego wsparcia konsultantów, którzy wyjaśnią ewentualne wątpliwości.

Źródło: TU Europa