Ubezpieczenia szkolne: rodzice oczekują od 500 zł do 1000 zł odszkodowania za złamanie ręki dziecka

Ubezpieczenia szkolne: rodzice oczekują od 500 zł do 1000 zł odszkodowania za złamanie ręki dziecka
Fot. stock.adobe.com/tiero
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Ponad 60 proc. badanych jest w stanie zapłacić za polisę w szkole ponad 50 zł rocznie, czyli więcej, niż dziś kosztuje ten produkt, wynika z badania Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU). Jedna trzecia badanych skłonna byłaby zapłacić 75 zł i więcej.

Rodzice oczekują od 500 zł do 1000 zł odszkodowania za złamanie ręki dziecka #ubezpieczenie #szkoła

„Ubezpieczenie szkolne jest wystandaryzowane i daje ochronę za bardzo niewielką składkę. Niska składka oznacza jednocześnie, że odszkodowanie za złamaną rękę często wyniesie poniżej 500 zł. Stąd rodzice oczekujący wyższych świadczeń powinni rozważyć polisę indywidualną. Szczególnie, że deklarują jednocześnie chęć do zapłacenia wyższej składki, niż przy grupowym ubezpieczeniu szkolnym” – powiedziała doradca zarządu PIU Dorota M. Fal, cytowana w komunikacie.

Połowa rodziców oczekuje co najmniej 500 zł odszkodowania za złamanie ręki dziecka, jedna czwarta z nich uważa, że odszkodowanie w takim przypadku powinno wynosić co najmniej 1 000 zł.

Rodzice znają się na ubezpieczeniach

„Ubezpieczenie szkolne jest wystandaryzowane i daje ochronę za bardzo niewielką składkę. Niska składka oznacza jednocześnie, że odszkodowanie za złamaną rękę często wyniesie poniżej 500 zł. Stąd rodzice oczekujący wyższych świadczeń powinni rozważyć polisę indywidualną. Szczególnie, że deklarują jednocześnie chęć do zapłacenia wyższej składki, niż przy grupowym ubezpieczeniu szkolnym” – powiedziała Dorota M. Fal, cytowana w komunikacie.

Badanie wykazało, że ok. połowa badanych ocenia swoją wiedzę o ubezpieczeniu szkolnym dziecka na 8, 9 lub 10 w 10-stopniowej skali. Natomiast wykazano również w badaniu, że 27% rodziców zdaje sobie sprawę, że ubezpieczenie szkolne działa również podczas wakacji i ferii, a 58% badanych jest przekonana, że szkolne NNW dotyczy tylko zajęć szkolnych.

Źródło: ISBnews