Toyota Insurance Management na polskim rynku

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Toyota Insurance Management (TIM) - firma z grupy Toyota Motor Corporation reprezentująca centrum kompetencji ubezpieczeniowych koncernu, od kilku miesięcy aktywnie działa na polskim rynku. TIM dostarcza produkty ubezpieczeniowe w ramach bezpośrednich kanałów dystrybucji sieci sprzedażowej Toyoty i Lexusa. Aktualnie oferuje dwa produkty - Ubezpieczenie Spłaty Kredytu (CPI Premium) oraz Ubezpieczenie Wartości Fakturowej (GAP Faktura).

Działalność Toyota Insurance Management w Polsce opiera się na nowym modelu dystrybucji ubezpieczeń zabezpieczających ryzyka klientów Toyoty i Lexusa związane z nieprzewidywalnymi sytuacjami losowymi dotyczącymi klienta oraz zakupionego pojazdu. Przy budowie strategii działań biznesowych wykorzystano doświadczenia z największych europejskich rynków, gdzie mieszczą się działające od dawna oddziały Ubezpieczeniowego Centrum Kompetencji Toyoty, dodatkowo dokonano adaptacji oferty na potrzeby rynku lokalnego.

– Misją Toyota Insurance Management na wszystkich światowych rynkach, w tym teraz również w Polsce, jest wsparcie sprzedaży samochodów poprzez pozytywne wpływanie na całkowity koszt użytkowania auta, zwiększanie poziomu zadowolenia Klienta oraz podnoszenie dochodowości ze sprzedaży samochodów Toyota oraz Lexus. Wierzymy, że jasny i najbardziej przejrzysty z punktu widzenia regulacji i klienta model dystrybucji oraz konkurencyjne ceny, pozwolą nam na osiągniecie sukcesu na polskim rynku – mówi Adam Wandachowicz, General Manager w Toyota Insurance Management Polska.

Wraz z rozpoczęciem działalności Toyota Insurance Management w Polsce, firma oferuje na rynku dwa produkty ubezpieczeniowe kierowane zarówno do firm, jak i osób fizycznych – Ubezpieczenie Spłaty Kredytu (CPI Premium) oraz Ubezpieczenie Wartości Fakturowej (GAP Faktura). Są to polisy indywidualne, które dodatkowo mogą być sfinansowane w kredycie od Toyota Bank oraz w leasingu od Toyota Leasing. Dzięki temu, dostęp do nich staje się jeszcze łatwiejszy, a klient może korzystać z kompleksowej obsługi w grupie Toyota.

Ubezpieczenie Spłaty Kredytu „CPI Premium” w przypadku zdarzeń losowych, gwarantuje wypłatę odszkodowania o wartości kwoty wymaganej do całkowitej spłaty zadłużenia, a w przypadku utraty pracy lub pobytu w szpitalu, spłatę rat miesięcznych, przez okres do 12 miesięcy. Polisa zabezpiecza zadłużenie Klienta oraz zapewnia mu tym samym komfort psychiczny.

Ubezpieczenie Wartości Fakturowej „GAP Faktura” gwarantuje w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej pojazdu, wypłatę odszkodowania o wartości różnicy pomiędzy wartością pierwotną pojazdu (fakturową), a wartością rynkową (odszkodowania wypłaconego z ubezpieczenia Auto Casco lub OC sprawcy). Ubezpieczyciel oferuje zwrot 100% wartości samochodu aż przez 5 lat oraz bezpieczeństwo spłaty pozostających zobowiązań z umowy leasingu/kredytu. Odnowienie umowy finansowania auta, będzie realizowane z wykorzystaniem kwoty odszkodowania na wpłatę własną, ubezpieczenie, itp. Jeśli klient sfinansuje następną Toyotę lub Lexusa, otrzyma dodatkowe odszkodowanie, powyżej wartości faktury – to oznacza dodatkowe benefity dla lojalnych klientów.

Źródło: Toyota Insurance Management