Terminale Polcard w ofercie banków spółdzielczych SGB

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

first.data.01.400x131First Data, właściciel marki Polcard rozszerza współpracę ze Spółdzielczą Grupą Bankową. Dzięki temu firmy, szczególnie z mniejszych miejscowości i terenów wiejskich, będą mogły nabyć terminale płatnicze w wielu bliskich terytorialnie placówkach banków spółdzielczych SGB.

First Data współpracuje ze Spółdzielczą Grupą Bankową zarówno w obszarze wydawania, jak i zarządzania kartami płatniczymi dla klientów indywidualnych i firmowych. Niski odsetek punktów usługowo-handlowych poza dużymi ośrodkami miejskimi, które akceptują płatności kartami płatniczymi, stworzył kolejny obszar do współpracy First Data i Grupy SGB.

Pilotaż z sukcesem

Przez 9 miesięcy ubiegłego roku First Data przeprowadzała pilotaż w 90 bankach spółdzielczych wchodzących w skład Grupy SGB. Ich klienci firmowi otrzymali w tym okresie specjalną ofertę usług akceptacji kart płatniczych. Z propozycji przygotowanej przez First Data skorzystało 40 proc. przedsiębiorców. Od kwietnia 2015 roku natomiast dedykowana oferta jest dostępna regularnie  w placówkach banków spółdzielczych Grupy SGB.

Widzimy bardzo duży potencjał we współpracy z bankami spółdzielczymi i jesteśmy zadowoleni z wyników pilotażu. Banki jako kanał sprzedaży to świetne rozwiązanie zarówno dla nas, jak i przedsiębiorców. Firmy mogą skorzystać z usług First Data, załatwiając wszystkie formalności bezpośrednio w placówce banku. To ważne, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Dzięki naszej współpracy z SGB nowoczesne rozwiązania w obszarze płatności bezgotówkowych będą łatwiej dostępne. Dodatkowym impulsem do działania jest niedawna obniżka opłat interchange, która zlikwidowała bariery powstrzymujące przedsiębiorców przed instalacją terminala – mówi Grzegorz Łapiński, wiceprezes First Data.

Większa wygoda przedsiębiorcy

Nowy, prosty i szybki proces współpracy z agentem rozliczeniowym maksymalnie skraca czas instalacji terminala płatniczego w sklepie czy punkcie usługowym. Technologia First Data pozwala na zdalne instalowanie i aktywację urządzenia. W zależności od potrzeb przedsiębiorcy możliwe jest przeprowadzenie szkoleń personelu lub integrowanie terminali z kasami fiskalnymi.

Dobre doświadczenia we współpracy z First Data w obszarze kart płatniczych i urządzeń zaowocowały stworzeniem oferty dedykowanej dla klientów firmowych banków spółdzielczych SGB. Spółdzielcza Grupa Bankowa ma dobrze rozwiniętą sieć placówek, obejmującą szczególnie mniejsze miejscowości i tereny wiejskie. Skutecznie docieramy do tych przedsiębiorców, którzy do tej pory nie zaoferowali konsumentom usługi akceptacji kart płatniczych. Jako Grupa wspieramy biznes klientów banków spółdzielczych SGB i chcemy ułatwiać im korzystanie z nowych technologii, zwłaszcza tych, które mają pozytywny wpływ na przychody z działalności firmy. Na wysoce konkurencyjnym rynku usług bankowych konieczne jest dostarczanie technologii i usług komplementarnych do podstawowej oferty – mówi Robert Tórz – odpowiadający za obszar urządzeń samoobsługowych w SGB-Banku S.A.

Źródło: First Data