Temat numeru: Wielowarstwowa ochrona dla całkowitego bezpieczeństwa

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Diebold traktuje bezpieczeństwo danych bardzo poważnie, a zaangażowanie firmy w tę kwestię nigdy nie było silniejsze niż obecnie. Rewolucyjne rozwiązania, przejęcie firmy Crypteria, utworzenie stowarzyszenia ds. bezpieczeństwa bankomatów: firma Diebold w 2014 r. zintensyfikowała walkę ze stale zmieniającymi się zagrożeniami, z którymi mierzą się banki.

Martin Koffijberg
Director Security Solutions Diebold EMEA

Uprzedzanie ataków logicznych

Ataki logiczne mogą być jednymi z najbardziej szkodliwych pod względem strat finansowych lub naruszenia danych konsumentów. Ich celem są: oprogramowanie bankomatów, system operacyjny oraz systemy komunikacji. Bardzo trudno je wykryć. Tylko wielowarstwowe technologie zabezpieczeń mogą pomóc w zapobieżeniu niebezpiecznym naruszeniom i zapewnić, że bankomaty pozostaną bezpiecznym rozwiązaniem do przeprowadzania transakcji finansowych przez konsumentów.

Kompleksowe bezpieczeństwo jest kluczowym elementem ochrony informacji w organizacji. Endpoint Protection oferowane przez Diebold, oparte na gotowych technologiach proaktywnych firmy Symantec, zabezpiecza oprogramowanie bankomatu przed najbardziej wyrafinowanymi atakami, takimi jak typu rootkit, zero- -day i mutujące oprogramowanie szpiegowskie. Diebold Endpoint Protection jest wydajnym rozwiązaniem zapewniającym bezpieczeństwo i zaprojektowanym z myślą o potrzebach instytucji finansowych. Pojedyncza jednostka i pojedyncza konsola zarządzania umożliwia ustawienie zasad bezpieczeństwa w całej organizacji, przy jednoczesnym uproszczeniu zarządzania zabezpieczeniami, zapewniając zwiększenie wydajności i obniżenie całkowitego kosztu operacyjnego.

Technologia szyfrowania danych

Ponadto instytucje finansowe potrzebują systemów, które wytrzymają ataki na zasoby dysków twardych, zewnętrzne próby uruchomiania systemu, nieautoryzowane wejścia/wyjścia na system podstawowy BIOS, zmiany ustawień BIOS oraz sektora rozruchowego. Rozwiązanie Diebold Self-Service Trusted Computing posiada samoszyfrujący się twardy dysk z zaufaną technologią rozruchu, co zabezpiecza integralność stosu oprogramowania, zaczynając od BIOS i początkowego ładowania systemu operacyjnego. Wszystkie dane na dysku są szyfrowane i dysk twardy pozostaje zablokowany aż do wprowadzenia odpowiednich danych przy starcie systemu.

Technologia klawiatury szyfrującej kod PIN (EPP) jest kolejną ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI