Technologie: Skokowy wzrost liczby użytkowników PayByNet

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bank.2013.04.foto.072.250xDzięki uruchomieniu w styczniu 2013 r. usługi szybkich przelewów internetowych PayByNet w Banku Pekao i w Invest-Banku, liczba klientów mających dostęp do tego systemu osiągnęła 5 mln. Obecnie za pomocą P ayByNet można płacić w około 600 e-sklepach i ponad 200 e-urzędach w całej P olsce. Operatorem usługi PayByNet jest Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A. Jest to dziś jedyna dostępna na rynku usługa w swojej kategorii, która umożliwia wykonywanie przelewów prost o z konta kupującego na konto sprzedającego.

System PayByNet jest wdrożony w 6 bankach komercyjnych i blisko 40 bankach spółdzielczych. Można z nim płacić w wielu popularnych sklepach z elektroniką, księgarniach czy biurach podróży. Jak zakłada KIR S.A., w 2013 r. liczba nowych użytkowników systemu w sektorze e-commerce wzrośnie o co najmniej kilkadziesiąt procent.

– Rok 2013 będzie bardzo ważny dla rozwoju usługi PayByNet. W styczniu tego roku system został uruchomiony w dwóch kolejnych bankach. Tym samym liczba klientów, którzy mogą płacić za swoje zakupy w internecie z wykorzystaniem naszego rozwiązania wzrosła do ponad 5 mln – mówi Artur Wojtczuk, dyrektor odpowiedzialny za rozwój systemu PayByNet w KIR S.A. Za pośrednictwem PayByNet mogą dziś płacić klienci Banku Pekao, Invest-Banku, Banku Millennium, Citi Handlowego, Alior Banku, Nordea Banku oraz blisko 40 banków spółdzielczych zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowej i w Banku Polskiej Spółdzielczości.

Bezpośrednie i gwarantowane płatności

PayByNet to jedyny w P olsce system bezpośrednich i gwarantowanych płatności internetowych. Umożliwia on błyskawiczną realizację transakcji dzięki przesyłanej on-line przez 24 godziny na dobę, także w week endy, informacji o zatwierdzeniu płatności. Ponieważ transakcje obsługuje KIR S.A., a rozwiązanie jest zintegrowane z systemem informatycznym banku, przelew jest realizowany bezpośrednio z konta klienta na konto sklepu. Dodatkowo, dzięki temu, że system natychmiast przesyła do sprzedawcy informację o zleceniu przelewu, może on niezwłocznie przystąpić do realizacji zamówienia. KIR S.A. jako operator systemu rozliczeniowego ELIXIR® gwarantuje realizację zatwierdzonej płatności, a środki pieniężne wysyłane są do odbiorcy w najbliższej sesji rozliczeniowej.

E-commerce to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się segmentów sprzedaży detalicznej w Polsce i na świecie. Według danych Internet Standard (raport eCommerce 2012), aż 72 proc. P olaków, którzy regularnie korzystają z internetu deklaruje, że kupuje w sieci. W ostatnich latach stale wzrasta ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI