Prezentacje: Nowe technologie poprawiają efektywność sprzedaży

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Oferty banków, które trafiają do firm bez zdolności kredytowej, generują jedynie niepotrzebne koszty. We wstępnej selekcji klientów korporacyjnych niezastąpione mogą okazać się zaawansowane systemy wspierania sprzedaży.

INFO VERITI POLSKA

Droga do sfinalizowania umowy sprzedaży produktów i usług bankowych bywa długa i kręta. Pracownicy banku muszą najpierw zainteresować klientów ofertą, a potem wystąpić o udostępnienie danych finansowych do zweryfikowania ich zdolności kredytowej. Niestety, tu często okazuje się, że klienci nie spełniają kryteriów, które określił bank. W rezultacie do podpisania umowy nie dochodzi.

Takie sytuacje obniżają efektywność doradców, podnoszą koszty, mogą też obniżać morale w zespole. Tym bardziej że o niekorzystnym wyniku weryfikacji należy przecież powiadomić niedoszłych klientów.

Nie są to przypadki odosobnione – okazuje się, że średnio tylko co piąta firma (14-23 proc.) przechodzi wstępną weryfikację. Tak niewielka liczba kwalifikowanych wniosków powoduje powstawanie niepotrzebnych kosztów po stronie instytucji bankowej. Na szczęście dostępne są narzędzia pozwalające zredukować te niepotrzebne wydatki. Zdolność kredytową klienta można sprawdzić jeszcze przed skontaktowaniem się z nim.

– Doradcy finansowi, którzy korzystają z dostępu online do naszego serwisu, są o wiele bardziej efektywni – mówi Adam Kniewski, prezes zarządu Info Veriti Polska Sp. z o.o. – Nasza baza obejmuje wszystkie polskie przedsiębiorstwa. Wystarczy, że przed kontaktem z klientem doradcy sprawdzą, czy firma spełnia stawiane przez bank kryteria. Nie muszą więc poświęcać czasu na kontakty, które nie przyniosłyby efektu w postaci podpisania umowy. Poprawia to również ich morale i pozwala im skupić się na docelowej grupie klientów.

Decyzja w 15 minut

Polskie firmy możemy podzielić na spółki zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz w urzędach gminy (jednoosobowe działalności gospodarcze oraz małe spółki cywilne). W Krajowym Rejestrze Sądowym zarejestrowano prawie 300 tys. podmiotów, z czego aktywnych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, spółek akcyjnych, spółek jawnych i spółdzielni jest ponad 183 tys. Ponad 100 tys. firm składa sprawozdania finansowe, co pozwala na dokładne przyporządkowanie ich do odpowiedniej grupy docelowej. Jak ogarnąć tyle przedsiębiorstw?

– W całej Polsce mamy prawie 350 korespondentów, którzy na bieżąco uzyskują informacje z Krajowego Rejestru Sądowego, w tym ró...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI