Prezentacje: BIK dla bankowości spółdzielczej w 2008 roku

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Bankowość spółdzielcza to ważne ogniwo systemu wymiany informacji Biura Informacji Kredytowej. Z roku na rok coraz więcej banków spółdzielczych decyduje się na dołączenie do grona użytkowników tego systemu. W tej chwili jest ich już blisko 100.

Biuro Informacji Kredytowej cały czas stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Aby ułatwić korzystanie z produktów i usług, BIK przygotowało specjalną ofertę współpracy za pośrednictwem banków zrzeszających. Dzięki niej BIK zapewnia ban-kom spółdzielczym dostęp do informacji o ponad 52 mln rachunków kredytowych należących do 21 mln osób, a także do Centralnej Ewidencji Dłużników InfoMonitora Biura Informacji Gospodarczej, bez żadnych dodatkowych kosztów.

W 2008 r. w systemie wymiany informacji kredytowej BIK – Klient Indywidualny zare-jestrowanych było 210 instytucji, które pobrały łącznie ponad 19,8 mln raportów BIK. Było to o 31 proc. więcej niż w 2007 r.

Wraz z przystępowaniem do BIK większej liczby banków spółdzielczych rosła również liczba pobieranych raportów. Do końca 2008 r. banki spółdzielcze pobrały ponad 140 tys. szt. raportów BIK. W porównaniu z rokiem poprzednim sprzedaż raportów wzrosła ponaddwu-krotnie. Wynika z tego, że banki spółdzielcze coraz chętniej sięgają po informacje o zobowią-zaniach klientów banków, jak również ich rzetelności w obrocie gospodarczym. Dane te można znaleźć, przeszukując bazę InfoMonitora za pośrednictwem raportów BIK.

W 2008 roku BIK angażował się w liczne wydarzenia odbywające się w sektorze banko-wości spółdzielczej. Biuro Informacji Kredytowej brało udział w konferencjach:

  • Banku Polskiej Spółdzielczości,
  • Spółdzielczej Grupy Bankowej,
  • Mazowieckiego Banku Regionalnego.

Na tych konferencjach przedstawiciele BIK mieli okazję przedstawić korzyści, jakie wy-nikają ze współpracy dla banków spółdzielczych.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI