Tatrzański Bank Spółdzielczy przejmie dwa inne banki spółdzielcze, jest zgoda KNF

Tatrzański Bank Spółdzielczy przejmie dwa inne banki spółdzielcze, jest zgoda KNF
Fot. Tatrzański Bank Spółdzielczy
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie zezwoliła na połączenie Tatrzańskiego Banku Spółdzielczego jako banku przejmującego z ETNO Bankiem Spółdzielczym oraz Bankiem Spółdzielczym Muszyna-Krynica Zdrój, podał regulator.
#KNF zezwoliła na połączenie Tatrzańskiego Banku Spółdzielczego jako banku przejmującego z ETNO Bankiem Spółdzielczym oraz Bankiem Spółdzielczym Muszyna-Krynica Zdrój #BankiSpółdzielcze @uknf

„Połączenie odbywa się za zgodą trzech banków wyrażoną w stosownych uchwałach podjętych przez ich organy statutowe. Wszystkie ww. banki są uczestnikami systemu ochrony zrzeszenia BPS” – czytamy w komunikacie.

Organy statutowe łączących się banków zidentyfikowały najważniejsze szanse i bariery dalszego rozwoju poszczególnych banków. W wyniku tej analizy, zostały podjęte działania w kierunku połączenia, którego celem jest utworzenie wspólnej instytucji bankowej, podała Komisja.

Czytaj także: Nie ma czasu do stracenia: BS w Płońsku i BS w Lubaczowie na Wspólnej Platformie Informatycznej >>>

„Połączony bank pozostanie wiarygodnym i bezpiecznym partnerem dla dotychczasowych udziałowców i klientów. W wyniku połączenia powstanie instytucja, która dzięki wykorzystaniu wzajemnego know-how oraz efektu synergii, zdolna będzie zaoferować właściwie skomponowany – nowoczesny i odpowiadający potrzebom klientów, wachlarz usług bankowych, po konkurencyjnych cenach. Jednocześnie, bank będzie kontynuował usprawnianie metod zarządzania, w celu stałego podnoszenia efektywności wykorzystania lokalnych środków finansowych” – czytamy także.

Łączenia banków spółdzielczych

W sytuacji postępującego rozwoju nowoczesnych technologii oraz wzrostu oczekiwań klientów dotyczących udostępniania przez banki coraz nowszych i bardziej zaawansowanych rozwiązań w tym zakresie, a także w obliczu rosnących wymagań stawianych bankom, w szczególności w zakresie ekonomicznym, technologicznym, jak i regulacyjnym, Komisja Nadzoru Finansowego przyjmuje z uznaniem inicjatywy łączeniowe banków spółdzielczych, skutkujące tworzeniem silnych i bezpiecznych podmiotów, podano także.

„Łączenia banków spółdzielczych pozwalają na zapewnienie pełnej palety usług klientom oraz utrzymanie silnej pozycji rynkowej przez instytucje bankowe zdolne sprostać obecnym i przyszłym wyzwaniom” – podsumowano w komunikacie.

Źródło: ISBnews