Tarcza antykryzysowa: spółki leasingowe ARP i Pekao wspierają firmy transportowe i przewozowe

Tarcza antykryzysowa: spółki leasingowe ARP i Pekao wspierają  firmy transportowe i przewozowe
Źródło: ARP Leasing, Pekao Leasing
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
ARP Leasing, spółka z grupy Agencji Rozwoju Przemysłu, łączy siły z kolejnym dużym graczem branży leasingowej w Polsce, Pekao Leasing, aby zwiększyć zakres możliwego wsparcia polskich przedsiębiorców w zakresie sektorowego programu refinansowania wybranych umów leasingowych tarczy antykryzysowej.

Pekao Leasing i ARP Leasing podpisały porozumienie, które ustala zasady i tryb współpracy dotyczącej refinansowania leasingu w ramach tarczy antykryzysowej dla przedsiębiorców branży transportowej i przewozów autobusowych.

Refinansowanie leasingu transportu

‒ Refinansowanie leasingu transportu ciężkiego to jeden z czterech elementów tarczy antykryzysowej przygotowanej przez rząd po wprowadzeniu wiosennego lockdownu gospodarki, który oferuje polskim przedsiębiorcom Agencja Rozwoju Przemysłu.

Przedsiębiorcy korzystający z finansowania leasingiem środków transportu wykorzystywanych w przewozach towarowych i osobowych nadal notują problemy ze spłatą swoich zobowiązań, a dla wielu z nich możliwość karencji lub czasowego zawieszenia spłaty finansowania, często stanowi szansę na uratowanie działalności i przetrwanie firmy w perspektywie najbliższych miesięcy.

Myśląc o wsparciu polskiej gospodarki w tak wymagającym momencie, dostrzegamy konieczność stosowania niestandardowych rozwiązań, jak i różnych, dodatkowych elementów wsparcia płynności przedsiębiorców. Jednym z nich jest właśnie instrument finansowy oferowany przez ARP Leasing.

Możliwość karencji lub czasowego zawieszenia spłaty finansowania, często stanowi szansę na uratowanie działalności i przetrwanie firmy.

Dzięki niemu Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o przeniesienie trwających umów do ARP Leasing i tym samym skorzystanie z kolejnego, długiego okresu pełnej karencji w spłacie rat kapitałowo-odsetkowych, a także wydłużenie całkowitego okresu finansowaniapodkreśla Paweł Kolczyński, Wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu.

Konsolidacja współpracy firm leasingowych

‒ Wsparcie oferowane przez ARP Leasing w postaci refinansowania umów leasingowych w komercyjnych spółkach i towarzystwach leasingowych, od początku wdrożenia instrumentu w ramach tarczy antykryzysowej ma charakter powszechny.

Każdy przedsiębiorca spełniający kryteria wsparcia może ‒ posiadając promesy od swoich firm leasingowych ‒ indywidualnie wnioskować o refinansowanie poprzez portal klienta w formie elektronicznej.

Jednakże zamierzeniem realizowanych przez nas działań konsolidujących współpracę firm leasingowych o największym udziale w polskim rynku, jest zwiększenie potencjalnego zasięgu i efektywności wsparcia.

Każdy przedsiębiorca spełniający kryteria może ‒ posiadając promesy od swoich firm leasingowych ‒ indywidualnie wnioskować o refinansowanie.

Dzięki uzgodnionym zasadom współpracy z naszymi partnerami, przedsiębiorcy ‒ klienci tych spółek ‒ będą mogli liczyć na spójne i partnerskie podejście w zasadach ubiegania się i skorzystania z refinansowana dotychczasowych umów, w sytuacjach, kiedy wspólnie uznamy że jest to optymalna droga zapewnienia wsparciakomentuje Wojciech Miedziński, Prezes Zarządu ARP Leasing.

Czytaj także: Koronawirus w Polsce: jak rząd chce ratować firmy poszkodowane przez kolejne obostrzenia? 10 działań antykryzysowych

Długoterminowe wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej

‒ Produkty leasingowe dostępne w naszej ofercie od wielu lat stanowią istotny instrument finansowania inwestycji i rozwoju polskich przedsiębiorców. Dostrzegamy problemy jakie pojawiły się wśród niektórych klientów działających m.in. w branży transportowej i autokarowej w Polsce.

Zawarte porozumienie rozszerza nasze możliwości i pozwala dotrzeć ze wsparciem do tych przedsiębiorców, którzy potrzebują długoterminowego wsparcia.

W tym zakresie  zapewniliśmy udogodnienia, m.in. w formie zawieszenia części kapitałowej płatności rat leasingowych, co wpisuje się także w ogół realizowanych działań antykryzysowych w naszym kraju.

Zawarte porozumienie rozszerza nasze możliwości i pozwala dotrzeć ze wsparciem do tych przedsiębiorców, którzy potrzebują długoterminowego wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej.

Jestem rad, że rozpoczęliśmy współpracę z ARP Leasing i przyjmujemy nowy standard w naszym wspólnym działaniu – mówi Szymon Kamiński, Prezes Zarządu Pekao Leasing.

Czytaj także: PKO BP: pierwszy w Polsce leasing zwrotny płynnościowy z gwarancją COSME-Covid, 500 mln zł na wsparcie MŚP

Źródło: ARP Leasing, PEKAO Leasing