Transformacja energetyczna

Witold Gadomski
Blogi

Strategia energetyczna likwidowanych ministerstw

W listopadzie 2019 roku Ministerstwo Energetyki przedstawiło projekt polityki energetycznej Polski do 2040 roku. Miesiąc później Ministerstwo Energetyki zostało zlikwidowane, a jego kompetencje przejęły dwa nowe resorty: Ministerstwo Aktywów Państwowych i Ministerstwo Klimatu. Pierwsze odpowiada za stan finansowy podległych spółek energetycznych i wydobywczych. W lipcu przedstawiło plan restrukturyzacji górnictwa, przewidujący likwidację kilku kopalni, lecz związki zawodowe nawet nie chciały o nim dyskutować, więc szef resortu Jacek Sasin plan wyrzucił do kosza, ogłaszając, że był jedynie wymysłem mediów.

STRONA 19 Z 19