Szlachetna Paczka relacja z finału

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

141219.szlachetna.400x400W miniony weekend miał miejsce finał Szlachetnej Paczki, w którym wzięliśmy udział. Bank wsparł rodzinę pani Asi - samotnej matki czwórki dzieci, zakupując potrzebny im fotel do spania. Dodatkowo pracownicy Banku wykonali paczki świąteczne z produktami, które pomogą zorganizować rodzinie święta, zakupili też tonę węgla.

Bank wsparł też 2 inne rodziny przekazując im lodówki.

Paczka jeszcze w sobotę trafiła do Pani Asi. Wolontariuszka opiekująca się rodziną – Pani Agnieszka przekazała nam relację z jej wręczenia:

„Pani Asia od kilku dni przebywa w szpitalu – złamała rękę wracając z pracy do domu. Paczki odebrała jej najstarsza córka, która była bardzo zaskoczona i nie dowierzała, że to dla nich, ale na widok pięknego fotela rozkładanego uwierzyła, że to wszystko jest dla nich. Fotel na prośbę dzieci natychmiast został przeniesiony do pokoju mamy i chorego Irka. Kolejne paczki otwierali z nieskrywaną radością. Na końcu wręczyliśmy kopertę z informacją, że pracownicy Banku Spółdzielczego w Koronowie ufundowali prawie tonę węgla. Mam wrażenie, że nie mogli w to uwierzyć. Godzinę później ze szpitala zadzwoniła pani Asia – bardzo wzruszona (chyba płakała) i prosiła, abym z całego serca podziękowała wszystkim za tak wspaniałe dary.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz: Z ogromną radością dostarczałam Państwa paczkę do rodziny. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim z Państwu, którzy włożyli trud w przygotowanie prezentów. Rozkładany fotel i węgiel sprawił rodzinie najwięcej radości. Fotel jest naprawdę piękny, a do tego funkcjonalny. Teraz kiedy pani Asia ma złamaną rękę, tym bardziej nie mogłaby spokojnie spać z ręką w gipsie w jednym łóżku z Irkiem. Zapas węgla będzie ogromnym odciążeniem finansowym dla pani Asi i jej dzieci. Specjalne podziękowanie składam na ręce pani Małgosi za świetny kontakt i koordynację całej zbiórki. Życzę Państwu, aby dobro, które okazaliście tej rodzinie, wróciło do Państwa z dwojoną mocą.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina: Z całego serca serdecznie dziękujemy! Jesteśmy w szoku, nie spodziewaliśmy się, że ktoś nam pomoże. Myśleliśmy, że jesteśmy już zdani tylko na siebie. A tu taka niespodzianka. To wspaniały gest, że podzielili się Państwo z nami. Życzymy Państwu cudownych i zdrowych Świąt.”

Źródło: Bank Spółdzielczy w Koronowie