Szkolne Kasy Oszczędności w ESBANKU Banku Spółdzielczym

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

ESBANK Bank Spółdzielczy kolejny rok z rzędu zaprasza szkoły podstawowe i gimnazja do współpracy w ramach Szkolnych Kas Oszczędności. Inicjatywa, która ma na celu edukację ekonomiczną młodzieży oraz przygotowanie młodego pokolenia do świadomego korzystania z rynku usług finansowych, to także szansa na nagrody dla najaktywniejszych szkół oraz najsystematyczniej oszczędzających uczniów.

Tradycja SKO w ESBANKU Banku Spółdzielczym sięga roku 1959. Szkolne Kasy Oszczędności promują mądre gospodarowanie pieniędzmi oraz nauczanie oszczędzania od najmłodszych lat. Kolejny rok z rzędu Szkołom, które deklarują ich prowadzenie, ESBANK Bank Spółdzielczy oferuje udział w międzyszkolnej rywalizacji.

Zgodnie z Regulaminem, w Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności w roku szkolnym 2015/2016 premiowana jest zarówno liczba Członków SKO, jak i wysokość zgromadzonych środków, ponadto organizacja szkolnych i międzyszkolnych konkursów oraz imprez promujących oszczędzanie, inicjowanie lekcji bankowych z udziałem Pracowników Banku, wizyta Uczniów w Banku, a także prowadzenie kroniki lub bloga promującego działalność SKO.

I nagrodą dla szkoły, która zdobędzie największą liczbę punktów, jest bon upominkowy do ogólnopolskiej sieci księgarni o wartości 600 zł, z przeznaczeniem na nagrody dla Członków SKO. II nagroda to bon o wartości 400 zł, zaś III – bon o wartości 200 zł.

W tym roku Regulamin przewiduje ponadto nagrodę indywidualną dla jednego ucznia każdej szkoły startującej w Konkursie, który w okresie trwania rywalizacji dokona największej ilości wpłat na swoją książeczkę oszczędnościową.

Rywalizacja obejmuje okres od 12 października 2015 r. do 13 maja 2016 r. Warunkiem udziału w Konkursie jest zawarcie z ESBANKIEM Bankiem Spółdzielczym umowy o prowadzenie rachunku oszczędnościowego SKO, co umożliwia otwarcie indywidualnych rachunków SKO Ucznia, przeznaczonych dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat, jak również złożenie do 27 maja 2016 r. sprawozdania z działania Szkolnej Kasy Oszczędności. Rozstrzygnięcie Konkursu oraz wręczenie nagród dla Laureatów odbędą się w czerwcu 2015 r.

ESBANK Bank Spółdzielczy zaprasza szkoły z terenu swojego działania do współpracy oraz do udziału w Konkursie. Szczegółowe informacje oraz Regulamin znajdują się w Aktualnościach na stronie internetowej Banku: www.esbank.pl.

Źródło: ESBANK Bank Spółdzielczy