Systemy centralne cloud native. Nowa fala modernizacji bankowości

Systemy centralne cloud native. Nowa fala modernizacji bankowości
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W czwartek, 30 marca 2023 roku, w godz. 10:00-11:00 CET odbędzie się webinar online z ekspertami Microsoft, Thought Machine i GFT.

Jak pokazał Raport „Przyszłość Systemów Centralnych” autorstwa GFT, Microsoft i Forum Technologii Bankowych, modernizacja systemów centralnych jest kluczowym elementem strategii banków w Polsce i na świecie. Aby utrzymać lojalność klientów, przyzwyczajonych do nowoczesnych rozwiązań technologicznych, a także skutecznie wdrażać przełomowe technologie takie jak Generative AI, banki muszą zdecydować w jaki sposób zmodernizować systemy core.

Skuteczna modernizacja systemu centralnego jest jednak procesem niezwykle złożonym i kosztownym. Dotyczy to wielu aspektów procesu: od optymalnego wyboru technologii, przez dopasowanie wielu potrzeb biznesowych i sprostanie rosnącym wymogom regulacyjnym, aż po zaspokajanie coraz większych oczekiwań klienta detalicznego.

Dzięki strategicznemu partnerstwu z dostawcami IT i dostawcami usług w chmurze, banki mogą osiągnąć sukces i przewagę konkurencyjną – nie tylko w stosunku do innych graczy na rynku, ale także innowacyjnych fintechów, które nie są obarczone wieloma z wyzwań, jakie stoją przed tradycyjnymi instytucjami bankowymi.

GFT Poland zaprasza na webinar w Microsoft Technology Center, gdzie czołowi eksperci z GFT, Microsoft i Thought Machine omówią szanse i wyzwania, jakie stoją przed bankami w Polsce i na świecie w zakresie modernizacji systemów centralnych.

Prelegenci przedyskutują kluczowe zagadnienia strategii technologicznej i biznesowej, a następnie przeanalizują je w odniesieniu do wdrożeń rynkowych nowoczesnych technologii core banking.

REJESTRACJA
Zarejestruj się by dołączyć w czwartek, 30 marca 2023 o godzinie 10:00-11:00 CET!
Webinar odbędzie się w języku angielskim.

Prelegenci

•	Andrzej Szelemetko, Senior Cloud Architect i Ekspert ds. Systemów Centralnych w GFT Poland
  • Andrzej Szelemetko, Senior Cloud Architect i Ekspert ds. Systemów Centralnych w GFT Poland

Andrzej Szelemetko jest odpowiedzialny za rozwój GFT Poland w zakresie technologii chmurowych dla sektora finansowego, budowanie kompetencji technologicznej z partnerami chmurowymi oraz pozyskiwanie najwyższej klasy ekspertów chmurowych. Andrzej jest doświadczonym architektem rozwiązań chmurowych, który koncentruje się na pomaganiu przedsiębiorstwom w wykorzystaniu potencjału nowoczesnych architektur chmurowych. Jego poprzednie role obejmowały stanowiska techniczne i kierownicze w PwC i Citi, był również kluczowym architektem Mox Bank – wirtualnego banku zbudowanego od podstaw w chmurze.

•	Tamas Josvai, Financial Services Industry Director - Microsoft, Central and Eastern Europe
  • Tamas Josvai, Financial Services Industry Director – Microsoft, Central and Eastern Europe

    Tamas Josvai pomaga instytucjom finansowym wykorzystywać potencjał najnowszych technologii cyfrowych, aby zapewnić klientom atrakcyjne doświadczenia użytkownika, budować nowe źródła przychodów poprzez monetyzację danych, wprowadzać usługi pozabankowe i optymalizować operacje wewnętrzne. Tamas jest doświadczonym mówcą konferencji bankowych i wydarzeń fintech, gdzie dzieli się swoją wiedzą i spostrzeżeniami na temat najnowszych trendów i innowacji w branży usług finansowych.

•	Travers Clarke-Walker, CMO, Thought Machine

Travers ma ponad 15-letnie doświadczenie na poziomie zarządu w skalowaniu regionalnych funkcji sprzedaży i marketingu w branży IT, bankowości, energetyki i handlu detalicznego. Przed dołączeniem do Thought Machine, był dyrektorem ds. marketingu w Fiserv i dyrektorem zarządzającym w Barclays, gdzie kierował wprowadzeniem na rynek aplikacji do płatności peer-to-peer PingIt.

Partnerzy wydarzenia

GFT logo

  • GFT jest globalnym dostawcą usług transformacji cyfrowej, w którego portfolio znajdują się kompleksowe procesy modernizacji technologicznej największych banków świata.

Thought Machine logo

  • Thought Machine to jeden z wiodących graczy na rynku nowoczesnych rozwiązań core banking opartych na chmurze, z wdrożeniami w największych bankach świata.

  • Microsoft Azure to wiodąca platforma chmurowa z szeroką ofertą technologiczną dla bankowości.
Źródło: BANK.pl