Studenci o wyzwaniach po brexicie. VIII edycja British-Polish Investment Alliance

Studenci o wyzwaniach po brexicie. VIII edycja British-Polish Investment Alliance
Fot. Stock.Adobe.com/ Fredex
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
British-Polish Investment Alliance to kilkumiesięczny projekt zorganizowany przez członków Klubu Inwestora przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

#BritishPolishInvestmentAlliance: Celem konferencji jest promocja atrakcyjności Polski w obszarach bankowości, innowacji oraz edukacji #Brexit #Polska #WielkaBrytania @SGHWarsaw @ukinpoland

B-PIA jest pomyślany jako platforma nawiązywania i zacieśniania więzów pomiędzy czołowymi polskimi i angielskimi przedstawicielami sektora finansów i bankowości inwestycyjnej − a najzdolniejszymi studentami polskich uczelni.

Do partnerów korporacyjnych projektu należą takie instytucje, jak JP Morgan, KKR, Warburg Pincus, BAML.

Szanse i wyzwania po brexicie

Do najważniejszych punktów w agendzie B-PIA należy konferencja, która odbędzie się 24 lutego 2020 r. w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie, podczas której uczestnicy projektu będą dyskutować o nowych szansach i wyzwaniach stojących przed sektorami edukacji, finansów i innowacji w Polsce.

Fot. SGH

Panele będą dotyczyć ekspansji polskich spółek na rynek Wielkiej Brytanii i możliwości finansowania inwestycji przez brytyjskie firmy.

Podkreślone zostanie także zainteresowanie brytyjskich inwestorów polskim rynkiem oraz ryzyko związane z brexitem w kontekście inwestycji pomiędzy krajami.

Promocja Polski

Celem konferencji jest promocja atrakcyjności Polski w obszarach bankowości, innowacji oraz edukacji. Natomiast na początku marca 2020 r. grupa 15 studentów wybranych w szczegółowym programie rekrutacyjnym uda się na 5-dniowy wyjazd naukowy do Anglii.

W programie wizyty znajdują się wizyty studyjne w największych bankach londyńskiego City oraz  uczestnictwo w LSE Polish Economic Forum.

British-Polish Investment Alliance tworzy wyjątkową przestrzeń dla najbardziej obiecujących polskich studentów przygotowujących się do kariery w finansach, którzy mają możliwość nawiązać cenne relacje zawodowe z wiodącymi instytucjami sektora bankowego, jak również z przedstawicielami środowiska akademickiego.

Liczni alumni poprzednich edycji projektu pracują obecnie w firmach będących wieloletnimi partnerami Aliansu.

Źródło: British-Polish Investment Alliance