Strefa VIP: Wiosna przyjechała rowerem

Strefa VIP: Wiosna przyjechała rowerem
zdjęcia Artur St. Rolak
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Jedni twierdzili, że wiosna przyszła znienacka; inni że zgodnie z kalendarzem Akademii Sportu Związku Banków Polskich przyjechała rowerem. Jak zwykle bankowcy ścigali się nie tylko między sobą, ale także z innymi uczestnikami Cisowianka Mazovia MTB Marathonu. Po raz pierwszy przedstawiciel środowiska przyjechał na metę przed wszystkimi rywalami. Tej sztuki na dystansie Fit dokonał Jan Tenderenda, reprezentant Deutsche Banku.

Opinie o trasie w Józefowie również były podzielone. Stali bywalcy bardzo ją sobie chwalą, bo urozmaicona, wymagająca i, zwłaszcza na ostatnich kilometrach, bardzo malownicza. Ci, którzy przejechali ją pierwszy raz, początkowo nie podzielali tych zachwytów, bo… urozmaicona i wymagająca, a poza kierownicą i przednim kołem własnego roweru widzieli niewiele. Kiedy już jednak złapali drugi, a może trzeci oddech, zaczęli się nawet odgrażać. Wrócą tu za rok, lepiej rozłożą siły i wtedy wreszcie zobaczą, że wiosna nad Świdrem oglądana z siodełka naprawdę jest piękna.

Podziwiać widoki mogli głównie ci kolarze, którzy jechali w środku stawki. Byli na tyle mocni, że nie musieli schodzić z roweru przed najtrudniejszymi podjazdami, ale walkę o czołowe miejsca zostawili innym. Dla najlepszych najpiękniejszym widokiem było natomiast podium czekające za linią mety. Aby na nim stanąć, można przegrać najwyżej z dwoma rywalami.

zdjęcia Artur St. Rolak

Atak na ostatniej prostej

Czołówka kolarzy rywalizujących na najpopularniejszym dystansie Fit bardzo długo nie chciała się podzielić. Wreszcie została ograniczona do pięciu osób. Też za dużo, bo to wciąż prawie dwóch kandydatów na każdy stopień podium. Najmocniejsi musieli więc jeszcze trochę przycisnąć pedały, aby uniknąć tłoku na ostatniej prostej.

Jako pierwsi wjechali na nią – właśnie w takiej kolejności – Artur Sienkiewicz, Jan Tenderenda i Adam Płoski. Na medale już zapracowali, teraz musieli ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Źródło: Miesięcznik Finansowy BANK