Start-up Nais z Polski, wybrany spośród 409 firm, jest w finale konkursu EIT Digital Challenge 2021

Start-up Nais z Polski, wybrany spośród 409 firm, jest w finale konkursu EIT Digital Challenge 2021
Źródło: EIT Digital Challenge
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
20 start-upów z 10 krajów zmierzy się w finale flagowego europejskiego konkursu EIT DIGITAL CHALLENGE, aby zdobyć międzynarodowe wsparcie w wysokości 250 000 euro. Zostały one wybrane z 409 zgłoszonych projektów. Trzech zwycięzców zostanie nagrodzonych podczas finałowego wydarzenia online, które odbędzie się 21 września 2021 roku. Polskę reprezentuje start-up Nais zajmujący się systemami benefitów dla pracowników.

Od cyfrowego audytu łańcuchów dostaw żywności, do opartej na sztucznej inteligencji platformy usprawniającej przeszczepianie narządów ‒ 20 finalistów tegorocznego EIT Digital Challenge zajmuje się szeroką gamą tematów w obszarach zainteresowania EIT Digital (Digital Tech, Digital Wellbeing, Digital Cities, Digital Industry, Digital Finance).

Wszystkie firmy mają wspólny cel: szybki rozwój i budowa silnej cyfrowej Europy — zintegrowanej, sprawiedliwej i zrównoważonej.

Ósma edycja konkursu EIT Digital Challenge

EIT Digital Challenge odbywa się ósmy rok z rzędu. Projekt skupia się na cyfrowych start-upach deep tech ze zróżnicowaną ofertą produktów, wykorzystujących technologie cyfrowe, które napędzają cyfrową transformację. Finaliści zostali wybrani spośród 409 kandydatów i pochodzą z 10 różnych krajów europejskich.

W 2020 roku średnio osiągnęli 1 mln euro przychodu, pozyskali 4 mln euro i zatrudniają 27 osób. Warto zauważyć, że 45% finalistów reprezentują kobiety jako założycielki lub dyrektorki wyższego szczebla.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni podczas finałowego wydarzenia, które odbędzie się online 21 września. Wówczas finaliści staną przed jury złożonym z ekspertów i będą walczyć o nagrody o łącznej wartości 250 000 euro. Wśród ubiegłorocznych finalistów znalazło się SentiOne, natomiast w 2019 roku w tym gronie pojawił się CashDirector.

Czytaj także: Ministerstwo Finansów ułatwi wejście młodych spółek na giełdę? Resort chce zmian w “Polskim Ładzie”

Nie tylko nagrody pieniężne

Pakiet nagród obejmuje całoroczne wsparcie EIT Digital Accelerator o wartości 50 000 euro dla trzech nagrodzonych firm. Będzie on wspierał zwycięzców konkursu EIT Digital Challenge w zwiększaniu skali działalności w Europie, pomagając im zdobyć klientów na rynkach docelowych i pozyskiwać fundusze na rozwój. Oprócz tego zwycięzca pierwszej nagrody otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 000 euro.

Wydarzenie finałowe EIT Digital Challenge to wyjątkowa okazja do nawiązania kontaktu z najważniejszymi europejskimi firmami technologicznymi, interesariuszami, inwestorami czy przedstawicielami branży. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli umawiać się na spotkania biznesowe z finalistami i innymi specjalistami z ekosystemu EIT Digital za pośrednictwem internetowej platformy kojarzeń.

Udział w wydarzeniu jest możliwy wyłącznie dla osób posiadających zaproszenie. Jeśli jesteś interesariuszem ekosystemu innowacji cyfrowych (korporacje, inwestorzy, media) i chcesz wziąć w nim udział, zgłoś się tutaj.

EIT Digital i EIT Digital Accelerator

EIT Digital wierzy w tworzenie i kształtowanie konkurencyjnej, cyfrowej Europy, która jest zintegrowana, sprawiedliwa i zrównoważona, dzięki innowacjom napędzanym talentem,  przedsiębiorczością i technologią cyfrową. EIT uosabia przyszłość innowacji poprzez mobilizację ogólnoeuropejskiego ekosystemu innowacji wśród europejskich korporacji, MŚP, start-upów, uniwersytetów i instytutów badawczych, w którym studenci, naukowcy, inżynierowie, twórcy biznesu i inwestorzy zajmują się technologią oraz rozwojem talentów i kapitału przedsiębiorczości cyfrowej. EIT buduje nową generację przedsięwzięć cyfrowych, cyfrowych produktów i usług oraz tworzy cyfrowe talenty w zakresie przedsiębiorczości, pomagając biznesowi i przedsiębiorcom, zapewniając im wsparcie w zakresie technologii i rozwoju. Po więcej informacji odwiedź www.eitdigital.eu.

EIT Digital Accelerator zapewnia dostosowane do potrzeb wsparcie dla szybko rozwijających się europejskich firm technologicznych, pomagając im w pozyskaniu międzynarodowych klientów i kapitału dzięki rozproszonemu zespołowi deweloperów biznesowych i ekspertów w zakresie pozyskiwania funduszy. Od 2012 r. EIT Digital Accelerator wspiera start-upy i scale-upy z 20 krajów, które pozyskały blisko 1 mld euro inwestycji. Według Startup Heatmap Europe, EIT Digital Accelerator został uznany przez UBI Global za jeden z najlepszych publicznych akceleratorów biznesu na świecie oraz za jedną z 3 najlepszych marek akceleratorów w Europie.

Czytaj także: 26 firm z całego świata chce testować swoje innowacje w polskim Sandbox Blockchain

Pełna lista 20 finalistów edycji 2021:

2021.AI (DK) – technologie dla AI, Grace to kompletne rozwiązanie (zarządzanie, ryzyko i zgodność — GRC) dla sztucznej inteligencji.

Axial 3D (Wielka Brytania) — narzędzie usprawniające wykonywanie rutynowych zabiegów chirurgicznych dzięki zautomatyzowanym wizualizacjom medycznym 3D.

Bdeo Technologies (ES) — przekształca tradycyjny przepływ roszczeń ubezpieczeniowych w zautomatyzowany proces.

BrainCreators (NL) — tworzy zautomatyzowane rozwiązania „pod klucz” na dużą skalę.

CARDO AI (IT) — pomaga inwestorom instytucjonalnym zarządzać inwestycjami za pomocą technologii opartej na sztucznej inteligencji.

Chargetrip (NL) — inteligentna platforma SaaS oparta na interfejsie EV Routing API, która ułatwia prowadzenie i ładowanie dowolnego pojazdu elektrycznego dla osób indywidualnych i flot.

Cibiltech (FR) — cyfrowe technologie medyczne do transplantacji

COMPREDICT (DE) — wirtualne czujniki dla pojazdów oparte na sztucznej inteligencji (dla pojazdów od 2 do 18 kół) pomagające uzyskać raporty dotyczące niezawodności pojazdu i wykorzystania floty.

Connecting Food (FR) — wykorzystanie technologii blockchain w systemach żywnościowych.

Cubbit (IT) — przekształca niewykorzystane zasoby na obrzeżach Internetu w usługi chmurowe b2b nowej generacji: szyfrowanie bez wiedzy, 2 razy bardziej ekonomiczne i 10 razy bardziej ekologiczne.

CYSEC  (CH) — bezpieczne środowisko obliczeniowe zapewniające integralność i poufność danych.

Flowlity (FR) — pomaga zmniejszyć niepewność łańcucha dostaw.

Insert Coin (SE) — oferuje oparty na chmurze interfejs API do grywalizacji w celu zwiększenia zaangażowania, motywacji i lojalności użytkowników.

Nais (PL) — lepsze miejsce pracy dzięki inteligentnemu systemowi benefitów pracowniczych.

Nect (DE) — rozwiązanie do zdalnej weryfikacji tożsamości, wykorzystujące Robo-Ident, oczekującą na opatentowanie technologię wspomaganą sztuczną inteligencją.

Neurocast (NL) — pasywne rozwiązanie do monitorowania pacjentów, które umożliwia lepszą opiekę zdrowotną.

Park Here (DE) – platforma do bardziej efektywnej obsługi miejsc parkingowych, która ułatwia mobilność w miastach.

Psious (ES) – platforma terapii rzeczywistości wirtualnej dla specjalistów zdrowia psychicznego.

SmartMile (NL) – zajmuje się budowaniem globalnej sieci paczkomatów.

Vuframe (DE) – platforma 3D zajmująca się dostarczaniem inteligentnych cyfrowych wizualizacji produktów pracownikom i klientom na dowolnym urządzeniu.

Czytaj także: PARP: ok. 37 mln zł dla 39 start-upów technologicznych z Polski Wschodniej

Źródło: EIT Digital Challenge