Spółka genXone, realizująca testy koronawirusa, zadebiutuje na NewConnect 25 sierpnia 2020 r.
Zgodnie z uchwałą Zarządu Giełdy do obrotu trafi 3 mln 295 tysięcy akcji czterech serii.
Wartość nominalna każdej akcji to jeden złoty.
Do wejścia na rynek kapitałowy spółka przygotowywała się intensywnie od kilku miesięcy.
Spółka realizuje testy identyfikujące koronawirusa
– Wchodzimy na rynek kapitałowy, gdyż jest to naturalny krok rozwoju dla naszego biznesu. Mamy już solidnie zbudowaną strukturę firmy i aktywności, które systematycznie budują nasze przychody. Mamy też atuty, które docenią inwestorzy. Jesteśmy jedną z nielicznych firm na świecie, która posiada akredytację Oxford Nanopore Technologies (ONT) ‒ twórcy technologii sekwencjonowania nanoporowego oraz licencję umożliwiającą jej komercyjne wykorzystanie.
Od marca nasz zespół Laboratorium Diagnostyki Molekularnej realizuje testy identyfikujące koronawirusa SARS-CoV-2. Wykonaliśmy już prawie 30 tysięcy takich badań. Mamy stabilną sytuację finansową, dzięki czemu mogliśmy zainwestować w prorozwojowy sektor badań diagnostycznych – mówi dr Michał Kaszuba, prezes Zarządu genXone.
Czytaj także: Na GPW odnotowano 5 IPO, w Europie – 28 w I poł. 2020 r.
Działalność badawcza i dystrybucja
Strategia Spółki zakłada aktywność w kilku ściśle powiązanych ze sobą obszarach. Rozbudowywany będzie system kanałów dystrybucji, rozszerzana oferta sklepu internetowego oferującego badania diagnostyczne.
Równolegle negocjowane są warunki współpracy z partnerami biznesowymi. genXone chce umocnić swoją pozycję na rynku badań diagnostycznych, jednocześnie liczy na zwiększenie popularności i dostępności badan molekularnych.
Zespół specjalistów z działu Badań i Rozwoju genXone przygotowuje się do wznowienia prac w ramach projektu Nanobiome, którego celem jest szczegółowe poznanie ludzkiego mikrobiomu jelitowego.
Czytaj także: GPW: 43,5 mln zł zysku netto w II kw., wyniki lepsze niż rok temu, ale poniżej konsensusu
Ten projekt daje spółce ogromne możliwości dalszego rozwoju ze względu na zastosowanie wyników badań w szeroko rozumianej profilaktyce zdrowotnej. Równolegle trwa przygotowanie zaplecza technicznego i operacyjnego pod budowę baz genomowych i metagenomowych. Ale to nie jedyne plany spółki.
‒ Nasz zespół badawczy realizuje również projekt, który może pomóc w walce z pandemią. W jego ramach poznajemy genom koronawirusa SARS-CoV-2 wykorzystując do tego sekwencjonowanie nanoporowe.
Dzięki temu dowiadujemy się, jakie pochodzenie ewolucyjne i geograficzne mają koronawirusy wykrywane w naszym laboratorium molekularnym. Może być to podstawą do śledzenia pandemii i jej przeciwdziałaniu. Poznaliśmy już 17 genomów koronawirusa, a w kolejce czekają kolejne – podkreślaprezes Michał Kaszuba.
Czytaj także: Inwestorzy indywidualni szturmują giełdę