Skarbiec TFI: Radosław Cholewiński ma zgodę KNF na nadzorowanie obszaru inwestycyjnego

Skarbiec TFI: Radosław Cholewiński ma zgodę KNF na nadzorowanie obszaru inwestycyjnego
Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wyraziła zgodę na powierzenie Radosławowi Cholewińskiemu funkcji członka zarządu nadzorującego podejmowanie decyzji inwestycyjnych dotyczących portfeli inwestycyjnych funduszy zarządzanych przez Skarbiec TFI lub portfeli, w skład których wchodzi jeden lub większa liczba instrumentów finansowych, zarządzanych przez Towarzystwo, podała spółka.

„W Skarbiec TFI elastycznie dopasowujemy się do nowych realiów makroekonomicznych, stawiamy na najwyższej jakości działania zarządcze. Wyzwania rynkowe, przed którymi stoi cały sektor funduszy inwestycyjnych, wymagają nowego spojrzenia na strategie inwestycyjne, działania zespołów zarządzających. Jestem przekonany, że wsparcie Radosława Cholewińskiego, w tych kluczowych dla Skarbiec TFI obszarach, będzie miało znaczący wkład w budowę silnej pozycji rynkowej Towarzystwa. Zgoda KNF potwierdza posiadane przez Radosława Cholewińskiego ponadprzeciętne kompetencje w obszarze inwestycyjnym” – skomentował prezes Skarbiec TFI i Skarbiec Holding Piotr Szulec, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Prezes Skarbiec Holding: chcemy konsolidować rynek TFI, potem pomyślimy o dywidendzie >>>

W strategii Skarbiec TFI mocno stawiamy na zwiększenie skali działalności Towarzystwa.

„Ma to odzwierciedlenie w różnych obszarach: zasobów ludzkich, produktowych i kapitałowych. Intensywnie pracujemy nad wdrożeniem nowych rozwiązań inwestycyjnych na miarę nowych czasów. Rozważamy m.in. utworzenie funduszu instrumentów dłużnych krótkoterminowych. Jesteśmy także otwarci na procesy konsolidacji rynku, w których gotowi jesteśmy wziąć czynny udział” – dodał prezes.

Doświadczenie zawodowe

Radosław Cholewiński od 15 lat jest związany z rynkiem finansowym. Od ponad 11 lat zarządza portfelami inwestycyjnymi. Od 2013 r. był związany z Pekao TFI (dawniej Pioneer Pekao TFI), gdzie pełnił funkcję zarządzającego funduszami, a następnie wicedyrektora zespołu zarządzania portfelami dłużnymi. Jest doktorem nauk ekonomicznych. Do zarządu Skarbiec TFI dołączył 17 marca 2022 r.

Skarbiec Holding jest grupą, której przedmiotem działalności jest zarządzanie funduszami inwestycyjnymi (fundusze inwestycyjne otwarte, specjalistyczne fundusze inwestycyjne otwarte, fundusze inwestycyjne zamknięte) oraz usługi zarządzania portfelami instrumentów finansowych na zlecenie. Skarbiec Holding S.A. jest jedynym akcjonariuszem Skarbiec TFI S.A., które powstało w 1997 roku jako piąte towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce i jest jednym z największych towarzystw niezależnych od jakiejkolwiek grupy bankowo-finansowej w Polsce.

Źródło: Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych / Skarbiec TFI, ISBnews