SANBank zakończył kolejny cykl lekcji projektu BAKCYL

SANBank zakończył kolejny cykl lekcji projektu BAKCYL
Fot. Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolnego 2017/2018 Nadsański Bank Spółdzielczy w środę zrealizował czwarty cykl lekcji projektu BAKCYL.

Od lutego 2018 roku pracownicy SANBanku łącznie zrealizowali 24 lekcje dla blisko 150 uczniów w dwóch Gimnazjach i czterech Szkołach Podstawowych #SANBank #BAKCYL

Pracownicy banku – wolontariusze przeprowadzili trzy lekcje dla klasy VI i VII w Szkole Podstawowej nr 4 oraz cztery lekcje dla klasy IIA i IIB w Gimnazjum nr 5 w Stalowej Woli.

Były to lekcje z tematów dla Szkół Podstawowych – „Twoje pieniądze”, „Od oszczędzania do inwestowania”, „Zasady bezpiecznego pożyczania” oraz dla Gimnazjum – „Twoje pieniądze”, „Pożyczaj z głową”, „Mądre inwestowanie”, „Finanse na cale życie”, które stanowią kompendium wiedzy na temat finansów dla młodego człowieka rozpoczynającego start w dorosłość.

24 lekcje dla blisko 150 uczniów

Od lutego 2018 roku pracownicy SANBanku łącznie zrealizowali 24 lekcje dla blisko 150 uczniów w dwóch Gimnazjach i czterech Szkołach Podstawowych na terenie powiatu stalowowolskiego, niżańskiego i tarnobrzeskiego.

Na zakończenie każdego cyklu uczniowie w ankietach oceny potwierdzili, że lekcje były dla nich bardzo ciekawe i pouczające. Nauczyciele natomiast wyrazili przekonanie, że działania edukacyjne w ramach projektu BAKCYL dają możliwość wprowadzenia uczniów w świat codziennych finansów tak, aby w przyszłości potrafili z nich korzystać.

Coraz większe zainteresowanie projektem

Projekt BAKCYL na terenie Stalowej Woli cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Kolejne szkoły zgłaszają chęć udziału w projekcie BAKCYL i liczą na współpracę z pracownikami SANBanku w kolejnym roku szkolnych.

Nadsański Bank Spółdzielczy realizuje projekt Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL od 2017 roku w ramach, którego bankowcy – wolontariusze realizują tematy zgodnie z przygotowanymi programami lekcji w szkołach podstawowych i gimnazjalnych.

Źródło: Informacja prasowa