SALTUS Ubezpieczenia po raz drugi z tytułem etycznej firmy

SALTUS Ubezpieczenia po raz drugi z tytułem etycznej firmy
Źródło: SALTUS Ubezpieczenia
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
SALTUS Ubezpieczenia otrzymał prestiżowy tytuł Etycznej Firmy, przyznawany przez kancelarię PwC Polska oraz Puls Biznesu. To nagroda za najlepsze wzorce postępowania w biznesie - poinformowała Firma w wydanym komunikacie.

Po raz drugi już SALTUS Ubezpieczenia został nagrodzony za działania na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej opartej na etyce i zasadach społecznej odpowiedzialności biznesu, wyróżniając się na tle innych przedsiębiorstw w Polsce.

SALTUS Ubezpieczenia spełnia się na polu wsparcia w budowaniu bezpieczeństwa, godnego życia czy pomocy w ochronie zdrowia

Konkurs Etyczna Firma, jako jedyny na rynku, już od 7 lat, wyróżnia najlepsze wzorce postępowania w biznesie. Jego podstawowym celem jest szerzenie norm i wartości moralnych oraz nagradzanie firm, dla których kodeks etyki nie jest jedynie elementem marketingowym, ale żyje nim cała organizacja.

Czytaj także: Ma być bezpiecznie, etycznie, ale i dynamicznie oraz innowacyjnie, czy nowe technologie potrzebują etyki i silniejszej ochrony?

Pozycja rynkowa a CSR

‒ Jesteśmy dumni z otrzymanego tytułu. Nagroda jest potwierdzeniem właściwie obranego kierunku naszej pracy i zaangażowania we wdrożenie i rozwój procedur whistleblowing oraz inicjatyw zgodnych z zasadami etyki biznesu, a także promujących etyczne postawy.

Dbamy, aby etyka i odpowiedzialność społeczna były nie tylko efektem, ale także fundamentem działalności SALTUS Ubezpieczenia. Myślę, że na podobnym gruncie działają także banki spółdzielcze – mówi Robert Łoś, prezes Zarządu SALTUS Ubezpieczenia.

To nas łączy właśnie z bankami spółdzielczymi, które mają wpisane w swoją strategię wsparcie społeczności lokalnych, pomoc w realizację małych przedsięwzięć, ale jakże ważnych dla rozwoju regionu

‒ Od lat staramy się udowodnić, że budowanie pozycji rynkowej wiąże się także z realizacją wyznaczonej polityki CSR. Zaangażowanie w działania społeczne jest ważnym elementem, który wpływa na postrzeganie każdej firmy. Jednak ważne jest także, by taka działalność wiązała się nie tylko z chęcią budowy wizerunku, ale wypływała z potrzeby pomagania i miała jasno określony charakter.

To nas w dużej mierze łączy właśnie z bankami spółdzielczymi, które mają wpisane w swoją strategię wsparcie społeczności lokalnych, pomoc w realizację małych przedsięwzięć, ale jakże ważnych dla rozwoju regionu.

SALTUS Ubezpieczenia spełnia się na polu wsparcia w budowaniu bezpieczeństwa, godnego życia czy pomocy w ochronie zdrowia. To najważniejsze wartości ‒ dodaje prezes Robert Łoś.

Czytaj także: Przestrzeganie zasad etycznych kluczem do utrzymania zaufania klientów do sektora finansowego

116 firm zgłoszeń do nagrody

Kryteria przyznawania nagrody są bardzo wymagające i rygorystyczne, a udział w konkursie jest nieodpłatny. SALTUS Ubezpieczenia znalazł się w ścisłym gronie zaledwie 12 firm w kategorii „Dużych firm”, spośród 116 zgłoszonych w tegorocznej edycji.

Wraz z SALTUS Ubezpieczenia do ścisłego grona laureatów weszły następujące firmy:

CCC, Polpharma, CBRE, ITMAGINATION, Allegro, EUROBOX Polska, Asseco, Totalizator Sportowy, STU ERGO Hestia SA, Intel Technology Poland, Prologis Poland Management.

Więcej informacji: https://etycznafirma.pb.pl/

Technologia w czasach pandemii, baner
Źródło: aleBank.pl
Źródło: Saltus Ubezpieczenia