Saltus Ubezpieczenia nagrodzony tytułem „Superetycznej Firmy”

Saltus Ubezpieczenia nagrodzony tytułem „Superetycznej Firmy”
Źródło: Saltus Ubezpieczenia
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Saltus Ubezpieczenia znalazł się w gronie firm uhonorowanych prestiżowym tytułem "Superetycznej Firmy". Mogą go uzyskać przedsiębiorstwa, które wcześniej trzykrotnie uzyskały status "Etycznej Firmy". Jako priorytet stawiają one wzmacnianie kultury organizacyjnej opartej na etyce i zasadach społecznej odpowiedzialności biznesu oraz wyróżniają się na tle innych w Polsce, poinformował Ubezpieczyciel.

Saltus Ubezpieczenia doceniony został za całokształt działań, jakie podejmuje w celu wdrażania w swojej organizacji etycznych postaw i dobrych praktyk biznesowych, zgodnych z polityką compliance.

Organizatorzy podczas oceny biorą pod uwagę respektowanie norm etycznych, szacunek do partnerów biznesowych, stosowanie zasad uczciwej konkurencji, budowanie wewnętrznego zaufania i dobrych relacji między pracownikami, walkę z oszustwami i patologiami oraz zaangażowanie w działalność na rzecz różnych grup interesariuszy.

Czytaj także: Temat Numeru | Bancassurance – SALTUS Ubezpieczenia | Wiarygodna marka – stabilny partner biznesowy

Wsparcie dla uchodźców z Ukrainy

Saltus Ubezpieczenia tytuł „Etycznej Firmy” otrzymał już trzykrotnie i to trzykrotnie z rzędu, dlatego w tym roku zyskał miano „Superetycznej Firmy”. Misją firmy jest niesienie pomocy i poprawianie warunków bytu najbardziej potrzebujących.

Organizatorzy (konkursu) stawiają sobie za cel szerzenie wartości moralnych, które nie są jedynie elementem strategii marketingowej, lecz świadomie wybranym stylem zarządzania całą organizacją

– Naczelną rolą ubezpieczyciela jest spieszenie z pomocą osobom potrzebującym i chorym. Ten szczególny cel przyświeca Saltusowi i jest kluczowym elementem strategii firmy. Nasze serca są także skierowane w stronę obywateli Ukrainy, których staramy się wspierać na wszystkie możliwe sposoby.

Organizujemy pomoc finansową, zbiórki środków medycznych dla szpitali w Ukrainie, odzieży i obuwia dla uchodźców, a także transport obywateli Ukrainy spod wschodniej granicy – mówi Robert Łoś, prezes Zarządu Saltus Ubezpieczenia.

Saltus Ubezpieczenia aktywnie wspomaga i współpracuje także z wieloma instytucjami, które na co dzień zajmują się opieką nad potrzebującymi. Wspiera hospicja, m.in. Hospicjum dla dzieci „Bursztynowa Przystań”, Hospicjum Św. Judy Tadeusza z Gdańska, wiele fundacji, m.in. Fundacja Sztuka Życia Niepokonani, Fundacja TriMama, Fundacja „Nasz Przyjazny Dom” w Sopocie, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, a ponadto pomocą objął grupę Szpitali Pomorskich. Saltus angażuje się także w promocję profilaktyki zdrowotnej i zdrowego trybu życia.

Czytaj także: Bankowość i finanse | KADRY – SALTUS UBEZPIECZENIA | Jak zadbać o zdrowie pracowników banku?

Etyka leżąca u podstaw biznesu

Konkurs Etyczna Firma organizowany przez kancelarię PwC Polska oraz „Puls Biznesu”to jedyna niekomercyjna inicjatywa, która już od niemal dekady wyróżnia firmy stanowiące dla innych wzór do naśladowania.

Organizatorzy stawiają sobie za cel szerzenie wartości moralnych, które nie są jedynie elementem strategii marketingowej, lecz świadomie wybranym stylem zarządzania całą organizacją. Skutecznym sposobem promowania określonych postaw jest publiczne docenianie wysiłków podejmowanych przez poszczególne podmioty.

‒ Etyka leżąca u podstaw biznesu czy też biznes organizujący swoje działania w perspektywie wartości wyższych niż tylko przychód i zysk, to – jak sądzę – wspólny mianownik organizujący zarówno nasze podejście, jak i podejście banków spółdzielczych.

Ten kurs jest dla nas oczywisty od samego początku, od momentu kiedy powstało pierwsze towarzystwo ubezpieczeniowe składające się na markę Saltus Ubezpieczenia czyli Saltus TUW. Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych to w końcu podstawowa forma działania ubezpieczeniowego, która w swojej działalności odwołuje się do zasad etycznych – mówi Piotr Gurgul, Dyrektor Zespołu Sprzedaży Ubezpieczeń Saltus Ubezpieczenia.

Kryteria, jakimi kierują się organizatorzy, podczas wyłaniania zwycięzców, są bardzo rygorystyczne. Dodatkowym elementem podnoszącym wiarygodność przyznawanego tytułu jest fakt, iż udział w konkursie jest darmowy.

W tym roku, do VIII już edycji konkursu, zgłosiła się rekordowa liczba 154 firm. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 31. Do ścisłego grona laureatów weszło 6 firm – w tym Saltus Ubezpieczenia.

Czytaj także: Raport Specjalny | Bancassurance w Bankowości Spółdzielczej – SALTUS Ubezpieczenia | Aktywne wsparcie dla banków spółdzielczych

Źródło: Saltus Ubezpieczenia