Rynek Finansowy: Bank BPH Wbrew trendowi

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Inwestor, który kupił jedną akcje Banku BPH po cenie 78,50 zł pierwszego dnia lutego i sprzedał je 23 dni później, mógł zarobić 2,10 zł. Stopa zwrotu za ten okres wyniosła 2,68 proc. W tym samym czasie indeks WIG20 spadł o 5,20 proc., a cały wskaźnik WIG-Banki stracił 5,96 proc.

Marek Kwiatkowski

W lutym na rynku giełdowym doszło do znacznych zmian w wycenie indeksów. Większość spółek zanotowała spadki, a część inwestorów oczekiwała na nadejście kolejnej głębokiej korekty. Indeks WIG20 trzykrotnie spadł w tym czasie poniżej 2200 punktów. Za każdym razem zwyciężali jednak kupujący, odsuwając groźbę mocniejszego tąpnięcia w czasie. Z 12 banków notowanych w indeksie WIG-Banki jedynie akcje BPH zyskały 2,6 proc. Drugie na podium znalazły się walory Kredyt Banku, które urosły jedynie o 0,65 proc. Najsłabiej w lutym wypadły akcje BRE Banku, które zanotowały spadek o blisko 10 proc.

Lider na rynku

Akcje banku przyniosły blisko 2,7-procentową stopę zwrotu. Przy spadających indeksach nawet taki niewielki wzrost należy uznać za sukces. Akcje Banku BPH jest bardzo trudno kupić ze względu na bardzo stabilny skład akcjonariuszy. Każda oferta sprzedaży szybko znajduje nabywców. Jednak nawet taki emitent miewa czasami słabsze dni.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI