Rynek Finansowania Nieruchomości: Jak bezpieczniej wspólpracować z firmami?

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Obecna sytuacja gospodarcza powinna wręcz zmuszać do większego zainteresowania się przez samorządy większą kontrolą wiarygodności finansowej firm, z którymi współpracują. Po jakie narzędzia należy więc sięgać?

Waldemar Rogowski
Dyrektor Departamentu Klienta Korporacyjnego
Biura Informacji Gospodarczej S.A.

Odpowiedź jest dosyć prosta. Najpełniejszą wiedzę o rzetelności kredytowej można uzyskać, korzystając z oferty Biura Informacji Kredytowej. Warto przy tym podkreślić, że już od kilku lat coraz bardziej ceniona jest informacja o kondycji finansowej potencjalnych i obecnych parterów, z którymi łączą nas relacje biznesowe. Z drugiej strony firma, która jest w dobrej sytuacji finansowej i obecnie współpracuje lub planuje nawiązać współpracę z samorządem, wzmacnia również swoją pozycję konkurencyjną i negocjacyjną, posiadając dobrą historię kredytową w BIK.

W Biurze Informacji Kredytowej odnotowujemy obecnie wzrost zainteresowania kontrolą wiarygodności partnerów biznesowych, ale ciągle jest ono jeszcze niewystarczające. Spowodowane jest to wieloma różnorodnymi czynnikami. Jednym z nich jest niezwykle ważny aspekt mentalnościowy.

Często spotykam się z opinią, że zakup raportu, który pozwala na ocenę standingu finansowego partnera biznesowego stanowi nadal wysoki koszt i to zupełnie niepotrzebny, jeśli istnieją przesłanki, że współpraca z partnerem biznesowym będzie przebiegać bezproblemowo. Można również rozważyć, czy niski poziom zainteresowania nie jest wynikiem nadal dużego zaufania do wieloletnich i sprawdzonych kontrahentów. W swojej działalności każdy podmiot, także jednostka samorządu terytorialnego, oczywiście, powinna kierować się zaufaniem. Nie zwalnia to jednak z ostrożności.

Obecna sytuacja gospodarcza jest bardzo trudna (charakteryzuje ją wysoka zmienność, a co za tym idzie, duże ryzyko) i nawet nasz wieloletni, sprawdzony partner może stać się ofiarą problemów finansowych z dnia na dzień. Wszystko to przemawia za tym, że analiza i kontrola sytuacji finansowej partnera ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI