Rozwój i funkcjonowanie prawa pracy w praktyce
W obecnych czasach coraz więcej firm boryka się z wieloma rozmaitymi kwestiami stosowania i wykorzystywania prawa pracy w praktyce oraz z wynikającymi z nich problemami.
Podczas spotkania eksperci z wieloletnim doświadczeniem zaproponują praktyczne wskazówki oraz porady dotyczące powstałych wątpliwości oraz pytań dotyczących np. problemowych aspektów zakazu konkurencji czy odpowiedzialności pracowników za szkody wyrządzone w czasie pracy. Praktyczny warsztat pt. „Rozwój i funkcjonowanie prawa pracy w praktyce” który odbędzie się 25 czerwca 2014r. w hotelu Sheraton obejmie najważniejsze elementy wykorzystania prawa pracy w celu ochrony interesów pracodawcy. Przedstawione i wyjaśnione zostaną aktualne problemy związane z DMM czy kwestie wynagrodzeń i premii. Dla Uczestników wydarzenia przygotowana została specjalna praktyczna forma przedstawienia konfliktowych i spornych kwestii. Podczas I dnia warsztatu przeprowadzone zostaną symulacje rozpraw, podczas których omówione zostaną najgorętsze orzeczenia dotyczące m.in.: mobbingu i dyskryminacji czy wypowiadania umów. Dodatkowym wzmocnieniem i indywidualnym podejściem do problemów będą stoły eksperckie prowadzone przez praktyków prawa pracy. Przy wybranym stole prowadzona będzie dyskusja merytoryczna dotycząca np. przymusu zwolnień grupowych czy wyboru optymalnej formy zatrudnienia. W trakcie tej części będzie można zadawać pytania, omawiać orzeczenia oraz rozwiązywać konkretne case study. Uczestnictwo w tym kompleksowym projekcie umożliwi pozyskanie specjalistycznej wiedzy przy jednoczesnym wykorzystaniu jej w praktyce. Wydarzenie obejmuje zarówno aktualny stan prawny, zagadnienia administracyjne, jak również porady i zajęcia z praktykami prawa pracy.
Do grona ekspertów należą: Piotr Górny, Czyżowski Górny kancelaria adwokacko-radcowska; Sławomir Paruch, Raczkowski i Wspólnicy; Piotr Wojciechowski, Kancelaria Raczkowski i Wspólnicy; Jolanta Zarzecka-Sawicka, Kancelaria FKA Furtek Komosa Aleksandrowicz.
Główne zagadnienia warsztatu:
- Zakaz konkurencji i obowiązek zachowania tajemnicy przedsiębiorstwa
- Zarządzanie czasem pracy po zmianach
- Dyskryminacja, molestowanie, mobbing (dmm)
- Wynagrodzenie, odprawy, premie
- Case study
Więcej informacji oraz szczegółowy program warsztatów na stronie: www.mmcpolska.pl
Każdy uczestnik warsztatu otrzyma certyfikat poświadczający udział w warsztatach.