Rozpoczęła się rekrutacja na nowy kierunek „Wieloaspektowe Zarządzanie Wierzytelnościami”

Rozpoczęła się rekrutacja na nowy kierunek „Wieloaspektowe Zarządzanie Wierzytelnościami”
Fot. stock.adobe.com / VideoFlow
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Już w październiku 2023 r. na warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego zostaną uruchomione studia podyplomowe „Wieloaspektowe Zarządzanie Wierzytelnościami”, poinformował ZPF.

Senat Akademii Leona Koźmińskiego zatwierdził program studiów, których organizatorem jest Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (ZPF), zrzeszający m.in. największe podmioty z krajowego rynku zarządzania wierzytelnościami.

– Wspólnie z Akademią Leona Koźmińskiego tworzymy studia podyplomowe, które pokażą sektor zarządzania wierzytelnościami z wielu perspektyw, m.in. jego rolę w gospodarce, otoczenie prawne i technologie, które wykorzystuje – mówi Marcin Czugan, prezes ZPF.

– Dla Akademii Leona Koźmińskiego to wyjątkowy rozdział w ofercie studiów podyplomowych. Niezwykle nas cieszy, że wspólnie z ZPF tworzymy unikatowe, pierwsze tego typu studia w Polsce – podkreśla dr Sylwia Hałas-Dej, dziekan Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów w Akademii Leona Koźmińskiego.

Czytaj także: Debata EKF: edukacja finansowa w Polsce poprawia się, ale nadal jest dużo do zrobienia

Zarządzanie wierzytelnościami. Adresaci studiów podyplomowych

Kierunek został stworzony z myślą o osobach, które chcą rozwijać karierę na rynku zarządzania wierzytelnościami. Studia znacząco poszerzą ich praktyczną wiedzę m.in. na temat nadzorowania procesów obsługi wierzytelności, działalności windykacyjnej z perspektywy polskiej i europejskiej, a także sprzedaży wierzytelności.

W programie studiów przewidziano również zajęcia dotyczące zarządzania wierzytelnościami w kontekście wymogów ESG i społecznej odpowiedzialności biznesu.

– Zajęcia będą prowadzone przez uznanych ekspertów, przede wszystkim praktyków rynku, związanych z największymi firmami windykacyjnymi, rejestrami kredytowymi oraz kancelariami prawnymi w Polsce. Starannie dobrana kadra umożliwi słuchaczom uzyskanie kompleksowej, interdyscyplinarnej wiedzy – podkreśla Marcin Czugan.

– Wspólnie z ZPF spełniamy marzenia o realizacji programów studiów podyplomowych ramię w ramię z biznesem. Zaufanie ZPF wiele dla nas znaczy. To kolejna organizacja, która łamie stereotypy współpracy i rozumie potrzeby zmieniającego się rynku edukacji.

Absolwenci studiów podyplomowych, które wspólnie realizujemy, będą mogli znaleźć zatrudnienie i rozwijać swoje kompetencje w wyspecjalizowanych instytucjach, działach zarządzania wierzytelnościami oraz podmiotach uczestniczących w rynku finansowym, ponieważ podstawa programowa obejmie wszelkie aspekty związane z procesami zarządzania wierzytelnościami oraz windykacji – podkreśla dr Sylwia Hałas-Dej.

Czytaj także: Bankowość i Finanse | ZBP | Edukacja ekonomiczna to wiedza o podstawach funkcjonowania we współczesnym świecie

„Wieloaspektowe Zarządzanie Wierzytelnościami” – rekrutacja

Rekrutacja na studia podyplomowe „Wieloaspektowe Zarządzanie Wierzytelnościami” potrwa do 15 września 2023 roku.

Zajęcia rozpoczną się w październiku.

Program został podzielony na 13 zjazdów w trakcie dwóch semestrów.

Więcej szczegółów na stronie: https://www.kozminski.edu.pl/pl/oferta-edukacyjna/studia-podyplomowe/wieloaspektowe-zarzadzanie-wierzytelnosciami

Źródło: Związek Przedsiębiorstw Finansowych / ZPF