Rezygnacja prezesa i wiceprezesa Polenergia SA

Rezygnacja prezesa i wiceprezesa Polenergia SA
Źródło: Polenergia
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W serwisie korporacyjnym spółki Polenergia znajduje się informacja o rezygnacji Michała Michalskiego i Tomasza Kietlińskiego z funkcji prezesa i wiceprezesa zarządu spółki.

W komunikacie napisano: „Zarząd spółki pod firmą Polenergia S.A. („Emitent”), informuje, że w dniu 27 lutego 2024 roku otrzymał informację o:

1)  złożeniu przez Prezesa Zarządu, dr. Michała Michalskiego rezygnacji z członkostwa w Zarządzie oraz funkcji Prezesa Zarządu, ze skutkiem na godzinę 18:00 w dniu 27 lutego 2024 roku;

2) złożeniu przez Wiceprezesa Zarządu, Tomasza Kietlińskiego rezygnacji z członkostwa w Zarządzie oraz funkcji Wiceprezesa Zarządu, ze skutkiem na godzinę 19:00 w dniu 27 lutego 2024 roku.

Rezygnacje nie zawierają informacji o przyczynie ich złożenia.

Polenergia jest największą polską prywatną grupą energetyczną. Wytwarza energię z odnawialnych i gazowych źródeł. Zajmuje się dystrybucją i obrotem oraz sprzedażą energii elektrycznej klientom detalicznym oraz dużym, małym i średnim przedsiębiorstwom.

Polenergia powstała w wyniku konsolidacji dwóch grup aktywów kontrolowanych przez Kulczyk Holding: Polish Energy Partners SA (skoncentrowanej na produkcji energii elektrycznej z farm wiatrowych) oraz Grupy Polenergia (skoncentrowanej na wytwarzaniu, dystrybucji, sprzedaży i obrocie energii elektrycznej, świadectw pochodzenia oraz rozwoju nowych projektów z zakresu wytwarzania energii).

W maju 2005 roku spółka Polish Energy Partners SA zadebiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

W wyniku konsolidacji Grupy Polenergia oraz Polish Energy Partners SA od 2014 roku akcje PEP SA są notowane jako Polenergia S.A.

Źródło: Polenergia