Rewolucja w mobilnych płatnościach kartami – SumUp wprowadza do Polski pierwszy w Europie własny terminal Chip&PIN

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

karta.platnicza.01.400x271SumUp jest jedyną firmą mPOS, która od początku do końca stworzyła własny system przetwarzania płatności za pomocą mobilnego terminalu płatniczego.

Firma SumUp oferująca usługi z zakresu mobilnej akceptacji kart płatniczych ogłosiła wprowadzenie pierwszego w Europie własnego terminala Chip&PIN – mobilnego terminala opartego o technologię mikroprocesorową i autoryzację transakcji kodem PIN. Wybór daty nie jest przypadkowy, gdyż zbiega się z oficjalnym rozpoczęciem działalności SumUp na polskim rynku. Polska wraz ze Szwajcarią są pierwszymi krajami, w których dostępne jest urządzenie PIN+ w wersji beta. Usługa SumUp jest dostępna w modelu Pay-as-you-go, czyli bez abonamentu i długich umów, z najniższą opłatą wśród dostawców mPOS w Polsce – 2,25% od transakcji. Terminal PIN+ będzie można kupić za 295 zł brutto. Oficjalnymi partnerami SumUp w Polsce są InPost Finanse oraz Idea Bank.

SumUp zbudował jedyną na świecie platformę stworzoną przez dostawcę mPOS, która pokrywa cały proces przetwarzania płatności: własny terminal Chip&PIN, mobilną aplikację na smartfony i tablety z systemami iOS i Android, platformą płatniczą zgodną z międzynarodowym standardem EMV oraz system operacyjny wykrywający nadużycia. Po Polsce i Szwajcarii w kolejnych tygodniach PIN+ trafi do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch a następnie Hiszpanii. Stworzenie własnego mobilnego terminala płatniczego jest odpowiedzią na brak satysfakcjonujących urządzeń na rynku, które by odpowiadały wymogom bezpieczeństwa oraz funkcjonalności dla małych i średnich przedsiębiorców.

PIN+ jako jedyny na rynku, oferuje możliwość łączenia się poprzez kabel audio jack lub Bluetooth Low Energy, co zwiększa niezawodność transakcji. PIN+ jest ładowany za pomocą wymienialnych baterii, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą być jeszcze bardziej mobilni i obsługiwać płatności w każdym czasie i miejscu. PIN+ oferuje możliwość akceptacji wszystkich najpopularniejszych kart debetowych i kredytowych w tym Visa, VPAY, MasterCard i Maestro. Transakcje są autoryzowane kodem PIN, a potwierdzenie zakupu dostarczane jest klientom przez SMS albo e-mail.

Wprowadzenie na rynek urządzenia PIN+ to dla SumUp wielkie osiągnięcie, gdyż udało nam się stworzyć uniwersalny terminal Chip&PIN pozwalający przyjmować karty płatnicze na całym świecie. Nasze rozwiązanie jest tak proste w użyciu, że nawet  przedsiębiorcy, którzy nigdy wcześniej nie przyjmowali płatności kartą, mogą od razu rozpocząć sprzedaż bez konieczności zapoznania się z instrukcją obsługi – tłumaczy Maximilian Stella, Dyrektor Zarządzający SumUp w Polsce.

Urządzenie PIN+ to rozwiązanie, które upowszechnienia technologię mobilnej akceptacji płatności. Dzięki takim technologiom, zwłaszcza w wersji przystosowanej do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw, można będzie w dowolnym miejscu korzystać z wygody, jaką jest akceptacja płatności kartami – tłumaczy Kuba Kiwior, dyrektor Visa Europe w Polsce.

Terminal PIN+ posiada certyfikat MasterCard mPOS Program i jako pierwszy terminal w całości stworzony przez dostawcę usług mPOS, jest rekomendowany przez MasterCard.

Wprowadzenie na polski rynek urządzenia SumUp Chip&PIN nie tylko ułatwi małym i średnim firmom zdobycie nowych klientów, ale jednocześnie wpłynie na wzrost liczby punktów akceptujących kart  płatniczych w Polsce. Każda taka inicjatywa nas cieszy, ponieważ ma pozytywny wpływ na rozwój obrotu bezgotówkowego i popularyzację innowacyjnych płatności – komentuje Aleksander Naganowski, Head of Business Development for Poland w MasterCard.

W Polsce partnerami strategicznymi SumUp są InPost Finanse Sp. z o.o. i Idea Bank S.A. InPost Finanse będzie oferował usługę SumUp w szczególności obecnym klientom korporacyjnym poszukującym rozwiązania mobilnej akceptacji kart płatniczych. Idea Bank będzie kierować usługę SumUp do głównej grupy docelowej SumUp, czyli małych i średnich przedsiębiorstw. Bank będzie informował o możliwościach korzystania z najnowszego rozwiązania za pośrednictwem m.in. swojej strony internetowej czy kampanii social media.

Jako firma dostarczająca nowoczesne instrumenty płatnicze klientom korporacyjnym oraz małym i średnim przedsiębiorcom, InPost Finanse poszukiwał bezpiecznego i niezawodnego rozwiązania akceptacji płatności na mobilnych terminalach kartowych, które w dodatku umożliwiałyby dokonywanie transakcji w systemach Visa i MasterCard. Oczekiwania te spełnił dopiero produkt firmy SumUp. Jesteśmy przekonani, że nasza wspólna oferta spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony klientów, wspierając rozwój ich biznesu oraz przełoży się na większą popularność tego typu płatności w naszym kraju, zauważa Rafał Markiewicz, Prezes InPost Finance S.a r.l.

Według Justyny Grycel, kierownika biura kart płatniczych w Idea Banku, urządzenie PIN + znajdzie szerokie zastosowanie w małych firmach usługowych, których miesięczne obroty nie przekraczają 20 tys. zł. Jej zdaniem, wielką zaletą urządzenia PIN+ jest jego mobilność. – Mali przedsiębiorcy bardzo często spotykają się z kontrahentami poza swoim biurem, nierzadko też świadczą usługi w domu klienta. Mając terminal Chip&PIN będą mogli przyjąć płatność w dowolnym miejscu – zauważa ekspert.

Wraz z wejściem na polski rynek, SumUp obecnie oferuje usługi z zakresu mobilnej akceptacji kart płatniczych już w 14 krajach świata.

Źródło: SumUp