Revolut wystąpił o licencję bankową w USA i udostępnił usługi dla firm w 50 stanach

Revolut wystąpił o licencję bankową w USA i udostępnił usługi dla firm w 50 stanach
Fot. Revolut
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Revolut rok po wejściu na rynek amerykański z ofertą dla klientów indywidualnych, wystąpił o licencję bankową i udostępnił ofertę dla firm w 50 stanach.

Ron Oliviera, Prezes Revolut USA, potwierdził dziś, że spółka złożyła wstępną aplikację do FDIC i do California Department of Financial Protection and Innovation, która uruchamia proces ubiegania się o licencję bankową w USA. To ważny krok na drodze do stworzenia globalnej “super aplikacji” finansowej, ponieważ licencja bankowa pozwoli zaoferować klientom Revolut dodatkowe usługi, jak konta bankowe z ochroną depozytów, linie kredytowe i kredyty konsumenckie.

W styczniu 2021 roku Revolut ogłosił, że wystąpił do Prudential Regulation Authority (PRA) i Financial Conduct Authority (FCA) o licencję bankową w Wielkiej Brytanii. Wcześniej, w roku 2018 otrzymał licencję bankową w Europie. W 2020 roku, jako Revolut Bank, zaoferował usługi bankowe – konta bankowe z ochroną depozytów, karty kredytowe i kredyty konsumenckie – na Litwie i w Polsce. W lutym 2021 roku udostępnił usługi bankowe na kolejnych 10 rynkach europejskich w regionie CEE.

Czytaj także: Revolut Bank wszedł na 10 kolejnych rynków w Europie i udostępnił konta bankowe z ochroną depozytów >>>

“Licencja bankowa w USA pozwoli nam zaoferować pełną gamę produktów i usług finansowych potrzebnych do codziennych finansów, takich jak karty kredytowe i kredyty konsumenckie” – powiedział Nik Storoński, CEO iwspółzałożyciel Revolut.

Naszą misją jest stworzenie globalnej super aplikacji finansowej, a licencja bankowa w USA to kolejny kamień milowy na drodze do realizacji tego planu.

Oferta dla biznesu

Jednocześnie, po osiągnięciu poziomu 500 tysięcy klientów firmowych w Europie, Revolut udostępnił swoją ofertę dla biznesu w 50 stanach USA. Revolut Business pozwala firmom zakładać wielowalutowe konta firmowe, wydawać pracownikom fizyczne i wirtualne karty firmowe, dokonywać płatności w 29 walutach na rzecz dostawców, partnerów biznesowych lub pracowników – gdziekolwiek się znajdują, z przewalutowaniem po kursie międzybankowym.

Czytaj także: Revolut Business udostępnia funkcję Wydatki: większa kontrola nad kosztami w dobie pandemii COVID-19 >>>

Revolut Business to przy okazji bezpłatne, błyskawiczne przelewy pomiędzy kontynentami i krajami gdy zarówno nadawca, jak i odbiorca korzysta z konta Revolut Business, subkonta walutowe pomagające płacić w lokalnej walucie czy narzędzia do kontroli subskrypcji i wydatków służbowych. Dodatkowo, firmy mogę zintegrować swoje konto Revolut Business z aplikacjami biznesowymi takimi jak Slack, Zapier, Xero czy QuickBooks aby zautomatyzować procesy finansowe, zaoszczędzić czas i zmniejszyć ryzyko ludzkich błędów i pomyłek.

„Małe i średnie firmy w USA są zaniedbywane jako klienci przez tradycyjne instytucje finansowe – chcemy dać im narzędzia, które pomogą im w międzynarodowej ekspansji” – powiedział Storoński.

Bierzemy na cel wysokie opłaty, nieefektywne procesy i inne “punkty bólu” klienta firmowego. Budujemy kompleksowe rozwiązanie, aby zaoszczędzić przedsiębiorcom czas, pieniądze i pomóc im skupić się na tym co ważne – rozwijaniu biznesu.  

Od wejścia na rynek amerykański w marcu 2020 roku Revolut pozyskał w USA kilkaset tysięcy klientów. Wystąpienie o licencję bankową i udostępnienie oferty dla firm to kolejne, ważne kamienie milowe na rynku amerykańskim, z którego pochodzą najwięksi inwestorzy Revolut – fundusze z Doliny Krzemowej, takie jak TSG, Ribbit Capital i TCV. Revolut zatrudnia w Nowym Jorku i San Francisco ponad 50 pracowników. Usługi oferuje dziś we współpracy z Metropolitan Commercial Bank (FDIC Member).

Źródło: Revolut